Turnus rehabilitacyjny w Dąbkach już za nami !
Dodane przez SPDiMzC dnia Lipiec 12 2015 17:30:45

Relacja z turnusu rehabilitacyjnego w Dąbkach 

W dniach 27 czerwca do 11 lipca odbywał się turnus rehabilitacyjny  nad morzem, mieszkaliśmy w Ośrodku Wypoczynkowo Rehabilitacyjnym Polonez w Dąbkach. 
W turnusie uczestniczyli : dzieci i młodzież w wieku 9-17 lat, podzielonych na 4 grupy wiekowe . Rodzice z małymi dziećmi jako grupa 5 oraz kadra medyczna i wychowawcza. Razem na turnusie były 74 osoby /z całej Polski/. 
Przez cały pobyt mieliśmy sprzyjającą pogodę.

Oto kilka informacji , jak spędziliśmy ten czas. 

Każdego dnia czekały na uczestników przygotowane przez Kadrę zajęcia i atrakcje.

Było więc plażowanie i kąpiel w morzu, podziwianie zachodów słońca, zabawy na plaży, korzystanie ze zjeżdżalni i pływanie w basenie , całodzienna wizyta mistrza olimpijskiego Michała Jelińskiego z wykładem i wspólnym graniem w siatkę, wykład Karola Ratkowskiego z  Firmy Roche Diagnostics Polska, wycieczka piesza nad pobliskie jezioro Bukowo, wycieczka rowerowa w miejsce gdzie łączy się jezioro z morzem , turniej warcabowy, wycieczka do Darłowa i zwiedzanie Zamku Książąt Pomorskich oraz Sali Tortur, malowanie rybek na kamykach, pobyt w Leonardii- parku drewnianych gier zręcznościowych i logicznych w Krupach, przygotowanie przez poszczególne grupy występu artystycznego na zakończenie turnusu, warsztaty artystyczne, bal przebierańców, śniadanie piżamowe, karaoke, zajęcia sportowe na siłowni , gra w tenisa i piłkę siatkową, gra w ping ponga oraz  badmintona, pasowanie na kolonistę. Osoby o zdolnościach poetyckich pisały także wiersze.
Zawiązywały się nowe znajomości i utrwalały stare.

Turnus rehabilitacyjny w Dąbkach to nie tylko codzienne atrakcje ale przede wszystkim nauka i kontrola cukrzycy oraz sprawdzanie się w nowych warunkach,  poza swoimi domami i nadzorem rodziców. 

Bardzo ważnym punktem turnusu była edukacja diabetologiczna, wprowadzenie dobrych nawyków żywieniowych i spotkania dzieci i młodzieży z psychologiem.
Dla dzieci i młodzieży każdy posiłek był lekcją i nauką podawania insuliny w odpowiednich, dobrze wyliczonych bolusach , pod nadzorem kadry medycznej , która indywidualnie z każdym dzieckiem wyliczała i konsultowała wielkość podanego bolusa.

Dziękujemy Kadrze medycznej za nadzór i opiekę nad dziećmi i młodzieżą.
Dla Kadry było to wielkie wyzwanie , któremu doskonale sprostali. Dzieci i młodzież korzystając z ich wiedzy , umiejętności i doświadczenia mieli okazję stać się bardziej niezależni i nauczyć się dobrze prowadzić cukrzycę .

Dziękujemy również wychowawcom za świetną opiekę nad swoimi grupami i realizację przygotowanych zajęć.
Dziękujemy Kierownictwu kolonii.
Dziekujemy pracownikom Ośrodka za bardzo dobre jedzenie i przychylność Kierownictwa .
 
 

Nie moglibyśmy realizować naszych wszystkich przedsięwzięć kolonijnych,  gdyby nie  wsparcie rzeczowe i  finansowe zaprzyjażnionej Firmy BAYER Polska oraz pomoc i współpraca Firmy ROCHE Polska.
Dziękujemy im za wspomaganie i poświęcenie czasu !

Turnus bardzo szybko minął, mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy będą go dobrze wspominać. Liczymy, że był to dla nich „fajny” wypoczynek połączony ze zdobywaniem wiedzy i doświadczenia. 

Wspomnienia z kolonii zostały utrwalone na zdjęciach. 

  Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnusu i życzymy kolejnych wspaniałych wakacyjnych dni !

Zarząd Stowarzyszenia
E. Świtaj