Mikołajki 2014
Dodane przez SPDiMzC dnia Grudzień 08 2014 21:46:45

 Mikołajki i po Mikołajkach

iko

W dniu 7 grudnia 2014 roku ponad 200 osób z naszego Stowarzyszenia wraz z rodzeństwem i rodzicami oraz nasi przyjaciele z władz kaliskich  spotkali się  na Mikołajkach w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, organizowanych przez nasze Stowarzyszenie.


Wszystkich przybyłych  powitały  Prezes Ela Świtaj i Ela Dębska.

Po krótkiej edukacji diabetologicznej poprowadzonej przez Elę Dębską program artystyczny  rozpoczęły  dzieci z Przedszkola nr 20 w Kaliszu, pod kierownictwem Anety Strzałki.
 Jasełka odegrane przez dzieci wprowadziły nas w bożonarodzeniowy nastrój i uzmysłowiły , że święta tuż, tuż.

Tradycyjnie, jak każdego roku, zaprezentowały się dzieci, które  są  z nami pierwszy raz.

A Ela Świtaj przedstawiła  nasze działania w mijającym 2014 roku.

Bardzo wzruszające było wystąpienie Eli Dębskiej, Eli Świtaj oraz Renaty Reszel w opowiadaniu o matce, której urodziło się dziecko chore na cukrzycę.

Pomiędzy wystąpieniami śpiewaliśmy kolędy.

Energetyczny   taniec Hip Hopowej  grupy pod wodzą naszego słodziaka  Adama Dybciaka wprowadził wszystkich  w wesoły nastrój, po którym  również w tańcu zaprezentował się nasz drugi słodziak  Mateusz Bąnczyk.

Jak zwykle , na dzieciach, największe wrażenie  zrobił św.  Mikołaj, od którego wszystkie przybyłe maluchy i młodzież  dostali podarki.

Prezenty ufundowała Firma Bayer i Firma Big Star. Bardzo dziękujemy !

Na koniec wszyscy  mieli okazję podzielić się opłatkiem, porozmawiać i poczęstować   podwieczorkiem.

Spotkanie Mikołajkowe okazało się wspaniałą okazją do integracji i spotkania ze sobą rodziców, dzieci i naszych przyjaciół.

Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i miłe przyjęcie przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu oraz Szkole Gastronomicznej w Kaliszu za smaczny poczęstunek.

Zarząd Stowarzyszenia
Prezes E. Świtaj

galeria zdjęć