Ciekawa aplikacja przypominająca o wzięciu leku !
Dodane przez SPDiMzC dnia Sierpień 24 2014 21:06:06


Moi Drodzy !aplikacja

Otrzymaliśmy ciekawą korespondencje dot. Projektu-aplikacji przypominającej o przyjmowaniu leków. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z projektem, być może będzie dla Was lub kogoś bliskiego bardzo pomocny.

Poniżej przedstawiamy propozycję Pani Paulina Sylwestrzak -  Connectmedica Sp z o.o.:

Skuteczna terapia ze smartfonem

Systematyka w zażywaniu leków i przestrzeganie zaleceń lekarskich mają kluczowe znaczenie dla efektów terapii. „Moje Leczenie” to bezpłatna aplikacja mobilna, dzięki której zawsze będziemy mogli przyjmować przepisane leki na czas i zwiększać skuteczność leczenia.

 Zaczynamy od wybrania leku przepisanego przez lekarza i określenia podstawowych parametrów: czasu trwania, zalecanego czasu przyjmowania kolejnych dawek, ich wielkości oraz jednostki (tabletka, łyżeczka, gram lub kropla). Po uzupełnieniu tych informacji wybrany lek pojawia się w naszym planie dnia, gdzie za pomocą jednego tapnięcia możemy potwierdzić przyjęcie dawki. Kolejne terminy zapisują się w kalendarzu, według którego aplikacja powiadamia nas o zbliżających się dawkach. „Moje Leczenie” jest przeznaczone nie tylko dla osób będących w trakcie kuracji, bądź hospitalizacji, lecz także dla tych, którzy regularnie przyjmują suplementy diety.

Aplikacja automatycznie monitoruje przebieg leczenia i wyświetla statystyki dotyczące pominiętych dawek oraz tych, które zostały przyjęte na czas dla wybranych wcześniej leków. Bardzo ważnym elementem działania jest funkcja „udostępniania”. Dzięki niej możemy na bieżąco sprawdzać, czy bliska osoba wyposażona w smartfona nie pominęła zalecanej dawki.

Aplikacja jest projektem niekomercyjnym – można ją pobrać bezpłatnie oraz nie ma w niej reklam.  Dostępna jest dla użytkowników systemów iOS i Android.

Pod tymi linkami znajdą Państwo informację o aplikacji:

http://www.moje-leczenie.pl/ - link do strony poświęconej Mojemu Leczeniu

https://www.youtube.com/watch?v=5tYOFfNQgLE – kanał Youtube

http://blog.moje-leczenie.pl/ - blog 

Więcej informacji oraz możliwość pobrania aplikacji: www.moje-leczenie.pl.

czytaj więcej..........

Polecamy ! Zarząd SPDiMzC


Rozszerzona zawartość newsa

 

Przedstawiamy list Pani Paulina Sylwestrzak -  Connectmedica Sp z o.o.:

 „Piszę do Państwa z pewną propozycją, a może raczej prośbą. Zajmuję się szeroko pojętą promocją zdrowia i na co dzień pracuję w kreatywnej firmie tworzącej innowacyjne pomysły w tym zakresie. Razem z zespołem stworzyliśmy projekt pro publico bono, przeznaczony dla osób, które muszą stale przyjmować leki. Jest to aplikacja na telefon moje-leczenie. Jest to prosty w obsłudze kalendarz, który pozwala zaplanować terapię i  przypomina o przyjmowaniu leku. Jest to projekt naszej inicjatywy, w związku z czym jest niekomercyjny, bez reklam i sponsorów, a aplikacja jest do ściągnięcia za darmo dla wszystkich.

Zwracam się do Państwa, ponieważ zależy nam aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tym projekcie i mogło z niego skorzystać. Z rozpropagowania projektu nie czerpiemy żadnych zysków. No, może poza najważniejszym – szerzeniem świadomości w tak ważnej kwestii, jaką jest regularne przyjmowanie leków w terapii chorób. Chcemy także pokazać jak wiele można zdziałać za pomocą nowych technologii, których nie należy się bać.

  Czy mogłabym prosić o opinię na temat aplikacji, rozesłanie informacji do osób, które byłyby zainteresowane współpracą oraz mogłyby dalej podać informację o Moim Leczeniu.
Jak wspominałam, projekt powstał z naszej własnej inicjatywy i nie będziemy czerpać z niego żadnych zysków, dlatego tym bardziej zależy nam na Państwa opinii.

Pod tymi linkami znajdą Państwo informację o aplikacji:

http://www.moje-leczenie.pl/ - link do strony poświęconej Mojemu Leczeniu

https://www.youtube.com/watch?v=5tYOFfNQgLE – kanał Youtube

http://blog.moje-leczenie.pl/ - blog .

Z góry dziękuję, „