Majówka w Żerkowie
Dodane przez SPDiMzC dnia Maj 04 2014 19:03:54

 

Dni od 1 do 3 maja, około 50 członków Stowarzyszenia spędziło w Centrum Mickiewiczowskim w Żerkowie. Majówka  miała na celu przede wszystkim edukację i integrację, oraz rekreację połączoną ze zwiedzaniem.

Pierwszy dzień, chwilami słoneczny i dosyć ciepły, wypełniony był edukacją diabetologiczną i warsztatami  plastyczno - muzycznymi. Edukację diabetologiczną poprowadziła dobrze nam znana pani Elżbieta Dębska , zajęcia plastyczne zorganizowały  panie Agnieszka Skitek i Edyta Jańczak a muzyką i śpiewem zarażała nas pani Dominika Kaczała , przez cały czas trwania majówki.
Część z nas okolicę oglądała z rowerów  jadąc do pobliskiego Śmiełowa lub idąc na spacer po pięknym parku lub do centrum Żerkowa.

Miłym akcentem było wykonanie przez dzieci i młodzież  lampionów malowanych olejem jadalnym, według wskazówek pań ze Stowarzyszenia „Łyżka Mleka” Lampiony wieczorem zostały  podświetlone i zaprezentowane wszystkim obecnym.
Wietrzny wieczór zakończyliśmy przy ognisku  piekąc  kiełbaski oraz przy  karaoke w świetlicy.

Następne dwa deszczowe  poranki  były niezbyt zachęcające, ale nadzieja i dobre humory nie opuszczały nas, za co zostaliśmy szybko  wynagrodzeni ustaniem deszczu, co pozwoliło nam spędzać czas zarówno pod dachem jak i na świeżym powietrzu.

Wypełniliśmy je dalszą edukacją diabetologiczną, spotkaniami z psychologami : Wiesławą Rymarczuk i Agatą Rymarczuk oraz w wolnym czasie rekreacją na powietrzu. Popołudnie spędziliśmy w kręgielni, gdzie młodzież , dzieci i dorośli mogli popisać się swoimi umiejętnościami . Atmosfera była wesoła, czuło się  zdrową rywalizację i dobrą zabawę./ Technika rzutów nie była najważniejszym priorytetem/.

Mieliśmy też okazję do indywidualnych rozmów z edukatorami diabetologicznymi m.in. z panią Agnieszką Głuchowską oraz z psychologiem W. Rymarczuk.

Młodzież  oczywiście nie zapomniała o „zielonej nocy”.
Trzeci dzień pobytu przeznaczyliśmy na zwiedzanie pięknego kompleksu pałacowo-parkowego w Śmiełowie, gdzie w połowie sierpnia 1831 roku zatrzymał się  Adam Mickiewicz, który wiózł ze sobą pisma od Legacji Polskiej w Paryżu dla Rządu Narodowego, przebywał tam przez 3 tygodnie .

Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Pobyt w Żerkowie był możliwy dzięki dotacji Wojewody Wielkopolskiego z projektu  „ Edukacja diabetologiczna,  wsparcie psychologiczne i społeczne - pomocą dla dzieci i młodzieży chorych na cukrzycę” 
oraz dzięki Firmie Bayer
. 

Bardzo im dziękujemy i pozdrawiamy !

Majówka upłynęła pod znakiem nauki diabetologicznej, rekreacji i rozrywki oraz poznawania wielkopolskiej historii. Czy było warto w niej uczestniczyć ? Myślę, że tak!

Nad wszystkim czuwała Prezes Elżbieta Świtaj.Dziękujemy.

 Zobacz zdjęcia !