8 grudnia Mikołajki 2012
Dodane przez SPDiMzC dnia Grudzień 10 2012 20:40:06

Magia Świąt Bożego Narodzenia z blaskiem Orderu Uśmiechu .

Grudzień to szczególny miesiąc dla wszystkich , również dla naszego Stowarzyszenia . Dnia 8 grudnia uczestniczyliśmy w mikołajkowym spotkaniu połączonym z wręczeniem Orderu Uśmiechu naszej kochanej Eli Dębskiej.

Swoją obecnością zaszczyciło nas, ale przede wszystkim Elę Dębską , wielu znakomitych gości . Byli między innymi: przedstawiciele władz Kalisza z Panem Prezydentem Kalisza Januszem Pęcherzem na czele.  Oraz wielu , wielu innych dostojnych gości , którzy zechcieli być razem z panią Elą Dębską na tej wspaniałej uroczystości.

Całą widownię  Centrum wypełniły nasze dzieci z rodzinami i znajomymi oraz delegacje dzieci z opiekunami i dorosłych z Nowego Sącza , Poznania ,Krakowa , Łodzi, Płocka ,Wrocławia ,Lublina ,Torunia, Włocławka ……

Przybyły św. Mikołaj, naszym najmłodszym dzieciom, rozdał prezenty tradycyjnie wypytując się o poziomy cukrów , z wielkim humorem komentując odpowiedzi dzieci. Starsze dzieci i młodzież  nieco później również otrzymały podarki .

Tradycyjnie przedstawiono dzieci , które zachorowały w tym roku , było ich pięcioro.

Prezeska Ela Świtaj podsumowała działalność Stowarzyszenia w 2012 roku .

Tegoroczne Mikołajki są dla naszego Stowarzyszenia niepowtarzalne ze względu na wręczenie , w tym dniu , Orderu Uśmiechu Eli Dębskiej. Obejrzeliśmy prezentację o jej działalności , wysłuchaliśmy  laudacji, poznaliśmy historię powstania Orderu Uśmiechu.

Pani Halina Sroczyńska Wicekanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu , z pomocą dzieci , zanim wręczyła Eli 941 Order, zgodnie z procedurą dała jej do wypicia sok z 3 cytryn, pasowała różą na Kawalera –„Damę” Orderu Uśmiechu i prosiła o deklarację , że  będzie zawsze pogodna i będzie przynosić  dzieciom radość. Na co Ela ochoczo się zgodziła i zapewniła o dalszej pracy na rzecz dzieci.

To niepowtarzalne wydarzenie zostało uświetnione częścią artystyczną  w wykonaniu dzieci . Wystąpienia były bardzo wzruszające i emocjonalne , bo przecież taki stosunek mają dzieci do Eli. Jak zwykle w takich momentach wszyscy ulegliśmy uroczystemu , wzruszającemu  nastrojowi .

Głos zabrali również przybyli goście i rodzice dziękując za pracę i serce oraz gratulując Eli Dębskiej Orderu. Elu jesteśmy zaszczyceni i dumni , że jesteś  wśród nas .

Na koniec tradycyjnie z naszą Damą Orderu Uśmiechu zaśpiewaliśmy kolędę „ Oj maluśki , maluśki ..”

Całą imprezę  poprowadzili  rodzice „słodkich dzieci „ Renata Reszel i Piotr Kaleta . 

Choć do Bożego Narodzenia jest jeszcze kilkanaście dni , to atmosfera była prawdziwie świąteczna  i wzniosła .

Na ten świąteczny czas życzymy :

                                                        Zdrowia , szczęścia , bliskich blisko                                                                                                  i miłości ponad wszystko .                    

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2013.