Kaliskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą
php-fusion-themes
php-fusion-themesStrona Główna ˇ Linki ˇ Galeria ˇ Newsy ˇ Szukaj ˇ Śledź nas na FACEBOOK'u Listopad 29 2020 04:44:41php-fusion-themes
php-fusion-themesNawigacjaphp-fusion-themes
php-fusion-themes Strona Główna
Linki
Galeria
Newsy
Szukaj
Śledź nas na FACEBOOK'u
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesWarto zobaczyć !php-fusion-themes
php-fusion-themes Wydarzenia
"Przyjaciel Dziecka"
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesO stowarzyszeniuphp-fusion-themes
php-fusion-themes Statut
Sprawozdanie merytoryczne 2011
Sprawozdanie finansowe 2011
Sprawozdanie finansowe 2012
Sprawozdanie finansowe 2013
Sprawozdanie finansowe 2014
Sprawozdanie finansowe 2015
Sprawozdanie finansowe 2016
Sprawozdanie finansowe 2017
Sprawozdanie finansowe 2018
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesOnlinephp-fusion-themes
php-fusion-themes Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 138
Najnowszy Użytkownik: MartynaGadomska
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesCiągły Montoring Glikemii (CGM)php-fusion-themes
php-fusion-themes Co to jest CGM? php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesWażna wiadomośćphp-fusion-themes
php-fusion-themes

Uwaga -  ważna wiadomość

 Szanowni Państwo

Informujemy , że Poradnia Diabetologiczna dla dzieci przy kaliskim szpitalu z nowym rokiem została zamknięta. Niestety zostaliśmy zmuszeni do korzystania podobnych przychodni w Poznaniu, Koninie, Łodzi, lub Wrocławiu.

Nasze stanowisko w sprawie likwidacji przychodni i nowej listy refundacji ukaże się na naszej stronie w najbliższym czasie.Edukacja diabetologiczna

Od stycznia 2012 roku , raz w miesiącu proponujemy Państwu edukację diabetologiczną dla rodziców i dzieci chorych na cukrzycę .Tematyka spotkań będzie uzależniona od Państwa potrzeb.

Najbliższe spotkanie  odbędzie się  22.01.2012 r o godzinie 15oo w Kaliszu ul. Zagorzynek 34   Zakład Opieki Długoterminowej( za dworcem PKP) . Edukację poprowadzi Panią E.Dębską.

Zainteresowanych prosimy  o zgłoszenia pod numerem telefonu kontaktowy: tel. 608 572 435 , mail  eldebska@wp.pl  . O kolejnych spotkaniach poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej

Serdecznie zapraszamy.

 

Turnus rehabilitacyjny

Prosimy rodziców  dzieci zainteresowanych  wyjazdem  na turnus rehabilitacyjny  latem 2012 roku o składanie wniosków do PFRON w sprawie  dofinansowania do turnusu.


php-fusion-themes Dodane przez SPDiMzC dnia styczeń 04 2012 19:58:242 Komentarzy ˇ 1109 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesNasza ulotkaphp-fusion-themes
php-fusion-themesŻeby powiększyć, wystarczy kliknąć na obrazy


php-fusion-themes Dodane przez SPDiMzC dnia styczeń 04 2012 19:37:050 Komentarzy ˇ 839 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesOświadczenie Polskiego Towarzystwa Diabetologicznegophp-fusion-themes
php-fusion-themes

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                           01 stycznia 2012

Oświadczenie Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego

W związku z publicznymi wypowiedziami wiceministra zdrowia p. Andrzeja Włodarczyka w dniach 29 i 30 grudnia 2011 dotyczącymi niektórych leków stosowanych w Polsce w leczeniu cukrzycy (analogi insulin, leki inkretynowe) diabetolodzy w całym kraju otrzymali wiele zapytań od zaniepokojonych pacjentów odnośnie bezpieczeństwa ich stosowania.

PTD pragnie uspokoić chorych na cukrzycę, że mogą bezpiecznie kontynuować terapię wspomnianymi lekami. Oceną ich bezpieczeństwa zajmują się specjalnie powołane agencje krajowe i międzynarodowe. W Europie jest to EMA (European Medicines Agency), w Polsce AOTM (Agencja Oceny Technologii Medycznych), w USA FDA (Food and Drug Administration). Leki te zostały przez te agencje ocenione jako bezpieczne i dopuszczone do obrotu; w najbliższym czasie nie są oczekiwane żadne nowe stanowiska w tym zakresie, ma miejsce jedynie rutynowe monitorowanie sytuacji, tak jak w przypadku wszystkich innych dostępnych na rynku światowym preparatów medycznych. Dotyczy to także oficjalnego stanowiska EMA dotyczącego kwestii analogów długodziałających insuliny. Agencje opierają swoje opinie i decyzje na podstawie całokształtu wiedzy pochodzącej z wielu badań naukowych, a nie pojedynczych doniesień o bardzo zróżnicowanej wartości naukowej, które przynoszą czasem sprzeczne wyniki.

PTD pozostaje w kontakcie ze swoim reprezentantem prawnym i analizuje, czy w trakcie wspomnianych wypowiedzi nie doszło do rozpowszechniania nieprawdziwych wiadomości mogących wywołać niepokój społeczny i czy nie zostały naruszone dobra osobiste członków PTD. W oddzielnym oświadczeniu Towarzystwo w sposób bardziej szczegółowy odniesie się do nieprecyzyjnych lub nieznajdujących odzwierciedlenia w faktach opinii, które zostały wypowiedziane.

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne jest jedną z największych w kraju organizacji naukowych, zrzeszającym ponad 1000 członków, głównie lekarzy diabetologów, w tym kilkudziesięciu profesorów medycyny, ekspertów o międzynarodowej pozycji. Zjazd PTD w Krakowie w maju 2011 zgromadził ponad 3000 uczestników, w tym delegację Ministerstwa Zdrowia – p. minister Ewę Kopacz reprezentował na nim p. wiceminister Andrzej Włodarczyk. Zadeklarował on wtedy w imieniu resortu wolę działania na rzecz dwóch milionów chorych na cukrzycę w Polsce. Przypominamy o tej deklaracji, ponieważ mimo częściowej, bo ograniczonej jedynie do pacjentów na intensywnej insulinoterapii oraz niektórych rodzajów glukometrów, korekty listy refundacyjnej w kwestii pasków do oznaczania glukozy, szereg spraw pozostaje nadal do załatwienia. Zaliczyć tu należy znaczącą odpłatność za analogi krótkodziałające oraz brak choćby częściowej refundacji długodziałających analogów insuliny i leków inkretynowych.

 

Zarząd Główny PTD


php-fusion-themes Dodane przez SPDiMzC dnia styczeń 04 2012 19:31:280 Komentarzy ˇ 807 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesList dzieciphp-fusion-themes
php-fusion-themes

 

Kraków, 27.12.2011

 

Szanowny Pan

Minister Zdrowia

Bartosz Arłukowicz

ul. Miodowa 15

00-952 Warszawa

 

Szanowny Panie Ministrze,

     Zwracamy się do Pana w imieniu dzieci i młodzieży chorujących na cukrzycę typu 1. Nasz list jest niejako odpowiedzią na Pańskie obwieszczenie w sprawie refundacji, które ogłosił Pan przed kilkoma dniami. Wedle jego założeń, cena zarówno insuliny jak i pasków - produktów niezbędnych nam do życia - zdecydowanie wzrośnie. Decyzja ta umotywowana miała być faktem, że my, diabetycy, zużywamy za dużo pasków. Jest to stwierdzenie bardzo dla nas przykre i niesprawiedliwe, co poniżej postaram się Panu wyjaśnić.
   Chorujemy na cukrzycę typu pierwszego. Jest to choroba ciężka, trudna, ograniczająca. Musimy mierzyć poziom cukru we krwi przynajmniej kilka do kilkunastu razy dziennie: po obudzeniu, przed każdym posiłkiem, aktywnością fizyczną, przed snem, a także w środku nocy. Jest to dla nas koniecznie          i niezbędne, nie wynika to z naszego widzimisię, czy zamiłowania do kłucia się w palce.

  Jest to po prostu jedyny sposób kontrolowania naszej choroby w celu uniknięcia strasznych powikłań, które nam grożą. Nie chcemy aby amputowano nam stopy! Nie chcemy stracić wzroku! Ograniczanie nam ilości mierzenia cukru jest jak zabronienie osobie niepełnosprawnej posługiwania  się kulami. Bez możliwości kontroli własnego organizmu jesteśmy bezbronni i w zasadzie całkowicie niesprawni.
    Wie Pan, jak wyglądały Święta w naszych domach? Przez większość czasu, nie mówiło się o niczym innym tylko o tym, że przyszły rok 2012 rysuje się bardzo nieciekawie, że nie będzie skąd wziąć pieniędzy na tyle wydatków. Nasi rodzice ciężko pracują, widzimy to każdego dnia. Starają się zapewnić nam jak najlepszy byt, sprawić byśmy -  mimo tak wielu ograniczeń  - byli szczęśliwi. Dokładanie im dodatkowych wydatków sprawi, że będą musieli wybierać czy zapłacić za prąd, kupić chleb czy paski do gleukometru.
     Nasze życie jest naznaczone piętnem cukrzycy. Często czujemy się źle, a jako że większość                 z nas jest obecnie w okresie dojrzewania, nasze cukry są zupełnie nieprzewidywalne wraz z huśtawką hormonu wzrostu. Nie jesteśmy w stanie przebiec stu metrów, kiedy cukier jest za niski ani napisać testu w szkole kiedy ten jest znowu za wysoki. Mamy mnóstwo ograniczeń, które łatwo dają się zauważyć. Ludzie odtrącają nas, bo jesteśmy inni, boją się wziąć odpowiedzialności za osobę chorą. Nie chcą nas przyjmować do przedszkoli, szkół, a i w kameralnych grupkach przyjaciół czasami jesteśmy przyjmowani nieprzychylnie bądź dyskryminowani. Dyskryminowani czujemy się także teraz, gdy okazuje się, że będziemy musieli ograniczyć mierzenie cukru do dwóch razy dziennie.

To nasz obowiązek, żeby cukier był mierzony często! To jedyna możliwa droga do uzyskania jako-tako normalnego życia i zdrowia... Nie prosiliśmy się o tę chorobę, a teraz nawet mając ją, nie możemy zaznać stabilizacji pełnego wyrzeczeń życia.

Na koniec chciałabym powiedzieć tylko jedną rzecz, poprosić Pana o wysilenie wyobraźni. Proszę sobie wyobrazić największą słabość fizyczną, jakiej kiedykolwiek Pan doznał - czy to po ogromnym wysiłku, czy w wyniku przemęczenia, a potem pomnożyć ją razy dwa i dodać straszne kołatanie serca, nogi niczym dwie gąbki i niemożność jasnego sformułowania myśli. Tak czuje się osoba z hipoglikemią, niskim cukrem. Proszę sobie wyobrazić, że doświadcza pan tego uczucia na co dzień, a nawet kilka razy dziennie. Ma Pan cukrzycę, więc Pańskim pierwszym odruchem jest więc wykonanie pomiaru, trzeba coś zjeść, dopić, zaraz, natychmiast! - bo straci Pan przytomność albo nawet umrze. Zmierzenie cukru jest jednak niemożliwe, nie ma Pan pasków, musi Pan dopić "na oko" licząc się z tym, że to może nie wystarczyć, bądź wręcz odwrotnie - doprowadzić do za wysokiego poziomu cukru, w wyniku którego  w niedalekiej przyszłości może Pan stracić wzrok, stopę czy mieć chore nerki. Ja nie chciałabym być niewidoma, czy resztę życia spędzić na wózku.  A Pan?
      Uprzejmie prosimy o wzięcie pod uwagę naszego stanowiska. Nie jesteśmy tylko dziećmi, ale także przyszłymi lekarzami, prawnikami czy politykami. Musimy być traktowani jak normalni, zdrowi ludzie, nie możemy być dyskryminowani, jesteśmy przyszłością Polski, to od nas będzie zależał Jej kształt   i obraz. Trochę dziwnie będzie więc w państwie, gdy całe jedno pokolenie zmniejszy się o połowę, w wyniku powikłań śmiertelnych albo będzie po prostu upośledzone. Chcemy mieć równe szanse, chcemy mimo ograniczeń, móc zmieniać świat i żyć szczęśliwie w Państwie, które powinno być dla swojego obywatela jak matka dla dziecka - troszczyć się o nie i opiekować się nim. Pragniemy spełniać swoje marzenia sprawni i szczęśliwi.    Proszę nie skazywać nas na powolną śmierć.

Z wyrazami szacunku

 

Dominika, Kuba, Jasiek, Filip, Ania, Dawid, Natalka, Kasia, Kacper, Kornelia ,Janek, Jurek, Paulina, Zosia i inne dzieci chore na cukrzycę typu 1.


php-fusion-themes Dodane przez SPDiMzC dnia grudzień 28 2011 20:56:340 Komentarzy ˇ 812 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesStanowisko Federacji w sprawie nowej listy leków refundowanychphp-fusion-themes
php-fusion-themes

    Kraków, 27 grudnia 2011

Szanowny Pan

Minister Zdrowia

Bartosz Arłukowicz

ul. Miodowa 15

00-952 Warszawa

 

  Zwracam się do Pana Ministra jako Prezes Federacji reprezentującej kilkanaście tysięcy dzieci i młodzieży chorujących na cukrzycę typu 1 oraz ich opiekunów z apelem o wprowadzenie natychmiastowych zmian  w „Wykazie refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych” w zakresie odpłatności za paski testowe do pomiaru glikemii oraz insuliny analogowe.

 

     Nasze dzieci wymagają stałego podawania insuliny, bez której NIE MOGĄ ŻYĆ, podają ją 6-8 razy dziennie.  Z tych powodów muszą bardzo uważnie kontrolować swoją chorobę. Chorzy na cukrzycę typu 1 MUSZĄ  sprawdzać poziom glikemii  8-12 razy dziennie, a w przypadku małych dzieci, podczas cukrzycy niewyrównanej, przy współistniejących chorobach nawet częściej.

Wprowadzenie 30% odpłatności za paski testowe do oznaczania glukozy we krwi znacznie zwiększy koszty leczenia cukrzycy ponoszone przez pacjenta chorego na cukrzycę typu 1 (insulinozależną).

Podniesienie ceny insulin analogowych dla pacjentów spowoduje rezygnację z najlepszego dla nich leczenia, a co za tym idzie pogorszenie wyrównania cukrzycy i w konsekwencji stanie się przyczyną wystąpienie groźnych powikłań.

Jako rodzice chorych dzieci cieszyliśmy się, gdy obejmował Pan stanowisko, wierzyliśmy, że jako pediatra, Człowiek uhonorowany Międzynarodowym Orderem Uśmiechu nie powoli skrzywdzić chorych dzieci. Pozwolił Pan!

Za oburzającą uważamy wypowiedź rzecznika Ministerstwa Zdrowia na temat dyscyplinowania pacjentów w ilości pomiarów cukru. Czy Ministerstwo sądzi, że kilkulatek przekłuwa sobie palec ponad 3 tysiące razy rocznie dla przyjemności, jego nastoletni kolega leczony przy pomocy osobistej pompy insulinowej  chodzi z igłą w brzuchu bo lubi, a koleżanka wstrzykująca insulinę za pomocą penów robi sobie 2190 zastrzyków rocznie dla wysublimowanej rozrywki? NIE! Tak właśnie wygląda cukrzyca typu pierwszego. Pozbawiła te dzieci dzieciństwa, radości, beztroski. A teraz decyzja Ministerstwa pozbawia je prawa DO ŻYCIA.

Zły to kraj, w którym oszczędności szuka się uderzając w najsłabszych, najbiedniejszych,  w nieuleczalnie chore dzieci.  Czy nie wystarczy, że od najmłodszych lat żyją z piętnem choroby, świadomością grożących im powikłań: utraty wzroku, amputacji kończyn, niewydolności nerek, zawałów serca? Czy nie wystarczy, że często nie mogą uczęszczać do przedszkoli, szkół, później mają problem ze znalezieniem  pracy, z akceptacją społeczną tylko dlatego, że SĄ CHORZY NA CUKRZYCĘ?

Dlatego domagamy się prawa do życia dla naszych dzieci, zwracamy  się  z apelem  o ustalenie odpłatności ryczałtowej za paski testowe do mierzenia glukozy we krwi dla pacjentów leczonych metodą intensywnej insulinoterapii oraz wprowadzenie innego progu refundacji insulin analogowych.


Z poważaniem 

Monika Zamarlik

Prezes Ogólnopolskiej Federacji

Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży

Chorym na Cukrzycę


php-fusion-themes Dodane przez SPDiMzC dnia grudzień 28 2011 20:52:042 Komentarzy ˇ 839 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesPromocja w aptekachphp-fusion-themes
php-fusion-themes

Od 1 grudnia 2011w Aptekach Stylowych na terenie Kalisza wprowadzono promocję. Przy zakupie 6 opakowań pasków do glukometrów firmy Bayer otrzymacie Państwo opakowanie Biovitalu. Zachęcamy Państwa do udziału w promocji.


php-fusion-themes Dodane przez SPDiMzC dnia grudzień 01 2011 14:38:460 Komentarzy ˇ 788 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesMarsz Diabetyków 2011php-fusion-themes
php-fusion-themes

W dniach 10-13.listopada Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą zorganizowało wyjazd edukacyjno-integracyjny dla 40 osób do Krakowa.  Nasi podopieczni zwiedzili Ojcowski Park Narodowy, podziwiając jesienne, urokliwe górskie krajobrazy, a także Jaskinie Nietoperzową. W Inwałdzie w Parku Miniatur uczestnicy poznali najciekawsze budowle Świata, a w Parku Dinozaurów ciekawostki z życia tych niezwykłych prehistorycznych stworzeń.

Pobyt w Wadowicach był dla naszych podopiecznych interesującą lekcją patriotyzmu i historii, dzięki temu poznali wiele ciekawostek z życia Jana Pawła II. Spacer po Krakowie wraz z przewodnikiem dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. W ostatni dzień pobytu cała grupa wzięła udział w Marszu Diabetyków, który odbywał się na Głównym Rynku w Krakowie po raz trzeci i miał na celu pokazanie, z jakimi problemami, na co dzień borykają się diabetycy i jak wielu nas jest. Mimo niskich temperatur wszystkim towarzyszył dobry nastrój.

Zapraszamy do Galerii.


php-fusion-themes Dodane przez SPDiMzC dnia listopad 15 2011 18:36:560 Komentarzy ˇ 825 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesSpotkanie z psychologiemphp-fusion-themes
php-fusion-themes

Szanowni Państwo!

W związku z realizacją zadania publicznego Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu ''Modelowe działania wspierające opiekunów i rodziny osób z  niepełnosprawnością i przewlekle chorych pt. "Wiedza i postawa rodziców  -  wsparciem dla chorych dzieci" zapraszamy rodziców na spotkanie z psychologiem. 

Spotkanie odbędzie się w dniu 23.10.2011 (niedziela) w Kaliszu w sali Restauracji "Szaława", przy ul. Rzymskiej 36, w godz. 9.30 - 17.30.  Planujemy zajęcia grupowe i indywidualne. Tematyka spotkania dotyczy sposobów i możliwości wsparcia funkcjonowania rodziny z dzieckiem przewlekle, nieuleczalnie chorym.


Zajęcia poprowadzą:      

       mgr psychologii Wiesława Rymarczuk

       mgr psychologii Karolina Dębska - Stępień

Zapewniamy Państwu przerwy kawowe i obiad.

Prosimy o potwierdzenie obecności pod numerami telefonów:

Elżbieta Dębska - 608 572 435

Elżbieta Świtaj   -  519 110 207

 


php-fusion-themes Dodane przez SPDiMzC dnia październik 03 2011 21:49:354 Komentarzy ˇ 849 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesWyjazd do Poznaniaphp-fusion-themes
php-fusion-themes

Szanowni Państwo

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na jednodniowy wyjazd do Poznania w dniu 08.10.2011 na imprezę integracyjną zorganizowaną przez firmę Willcer. Szczegółowe informację o imprezie w załącznikach. Ilość miejsc ograniczona. Można zabrać członków rodzin. Nie zapewniamy posiłków, ale wyjazd jest całkowicie bezpłatny. Zbiórka na ul. Podmiejskiej na parkingu przy Kauflandzie o godz.09:30.Prosimy o zgłoszenia na adres e-mailowy lub pod numerem telefonów:  508-375-782 lub 506-620-563 P. Agnieszka Głuchowska.

Przewidywany powrót ok. 19:00


php-fusion-themes Dodane przez SPDiMzC dnia wrzesień 19 2011 21:16:141 Komentarzy ˇ 920 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesKonkurs dla przedszkolakówphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Publiczne Przedszkole nr 20 w Kaliszu we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą ogłaszają konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym. Tematem pracy- "Świat oczami dziecka", sposób wykonania dowolny, format pracy A4. Prace prosimy przysyłać na adres Stowarzyszenia ul. Serbinowska 25-27 do 10 października. Zwycięzców powiadomimy pocztą elektroniczną, a nagrody (przybory szkolne) wręczymy na spotkaniu mikołajkowym.

Praca powinna zawierać metryczkę, imię, nazwisko, wiek dziecka, adres e-mailowy. Do konkursu zapraszamy dzieci z Publicznego Przedszkola nr 20, dzieci chorujące na cukrzyć będące członkami stowarzyszenia oraz ich rodzeństwo

Aneta Strzałka

php-fusion-themes Dodane przez SPDiMzC dnia wrzesień 13 2011 21:18:053 Komentarzy ˇ 948 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesCentrum Kopernikphp-fusion-themes
php-fusion-themes

W dniu 03. 09. 2011 odbyła sie wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, której organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Kaliszu. W wyjeździe wzięło udział 180 osób w tym członkowie Stowarzyszenia i ich rodziny, członkowie Kaliskiego Stowarzyszenia Chorych na Cukrzycę, oraz podopieczni  MOPS w Kaliszu. Centrum Nauki Kopernik zaskoczyło uczestników wycieczki nowoczesnością, nietypowym ukazaniem związku nauki z kulturą i codziennością.

Obejrzeliśmy przedstawienie pt "O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali" gdzie główne role aktorskie powierzono robotom. A potem już tylko było sam na sam z nauką. Mogliśmy poznać, dotknąć, uczestniczyć w wielu ważnych odkryciach, których dokonał człowiek na przestrzeni tysiącleci. Podczas podróży edukację diabetologiczną prowadziła P. Elżbieta Dębska. Pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia  wróciliśmy do Kalisza około godziny 22:30.


Zapraszamy do Galerii

 


php-fusion-themes Dodane przez SPDiMzC dnia wrzesień 11 2011 19:00:411 Komentarzy ˇ 1176 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
Strona 33 z 34 << < 30 31 32 33 34 >
php-fusion-themesLogowaniephp-fusion-themes
php-fusion-themes
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themes

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie