Kaliskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą
Nawigacja
Strona Główna
Linki
Galeria
Newsy
Szukaj
Śledź nas na FACEBOOK'u
Warto zobaczyć !
Wydarzenia
"Przyjaciel Dziecka"
O stowarzyszeniu
Statut
Sprawozdanie merytoryczne 2011
Sprawozdanie finansowe 2011
Sprawozdanie finansowe 2012
Sprawozdanie finansowe 2013
Sprawozdanie finansowe 2014
Spr.Finansowe za 2015
Sprawozdanie finansowe 2016
Sprawozdanie finansowe 2017Roczne Spr. Mer.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 134
Najnowszy Użytkownik: Dougrut
Bal

 

SZANOWNI  PAŃSTWO!

          Zapraszamy na „Karnawałową zabawę naszych słodkich dzieciaków” , która odbędzie się 04 lutego 2012 r. (sobota), w godz. od 10.00 do 13.00, w Klubie Osiedlowym Kaliskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Kaliszu, ul. Serbinowska 25-27.

Zapraszamy dzieci w wieku: przedszkolnym i szkoły podstawowej. Przyjedźcie z opiekunem i koniecznie z rodzeństwem i  najbliższymi przyjaciółmi.

W programie przewidziana jest zabawa taneczna, konkursy i inne ciekawe atrakcje. Oczywiście również dla wszystkich „mały posiłek”. Pani Pokojowczyk z firmy Bayer  przeprowadzi  badania hemoglobiny glikozylowanej (dla chętnych).

W trakcie zabaw dla dzieci, rodzicom proponujemy zajęcia edukacyjne: grupowe i porady indywidualne, które prowadzić będzie: edukator Elżbieta Dębska. Dlatego prosimy o przewiezienie zeszytów samokontroli. Będzie możliwość zakupu: igieł, glukozy, gazików....

Prosimy zabrać obuwie zmienne.

Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o zgłaszanie swojej  obecności, z podaniem ilości osób w terminie do 27 stycznia br. 

Zgłoszenia przyjmuje telefonicznie lub pocztą elektroniczną:

                        Elżbieta Dębska  608 572 435      eldebska@wp.pl

                         Elżbieta Świtaj   519 110 207

 

 W oczekiwaniu na miłe spotkanie z Państwem

 
SPDiMzC dnia styczeń 08 2012 17:41:37 · 0 Komentarzy · 467 Czytań · Drukuj
 
List otwarty

Kalisz 05.01.2012

 

List otwarty do Pana Jacka Paszkiewicza

                                                      Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia

                                                      Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza

                                         

               

Szanowny Panie Prezesie!

 

Reprezentując środowisko dzieci i młodzieży z cukrzycą typu 1, prosimy o niezwłoczne przywrócenie pracy Poradni Diabetologicznej dla Dzieci i Młodzieży, działającej przy Wojewódzkim  Szpitalu Zespolonym w Kaliszu.

Informujemy, że:

  1. Nasza poradnia istnieje już od lat 80-tych.
  2. Była czynna średnio trzy razy w miesiącu. Przyjeżdżał do Poradni lekarz z Poznania, specjalista pediatra z Kliniki Endokrynologii i Diabetologii.
  3. Z usług Poradni korzysta ok. 150-200 dzieci i młodzieży chorych na cukrzycę typu 1,

 z 7 powiatów Południowej Wielkopolski. Niektórzy z nich mają do pokonania ponad 70 km.

Na rok 2012 nie został podpisany kontrakt z żadnym lekarzem na pracę w naszej poradni, co jest równoznaczne z JEJ LIKWIDACJĄ.   Najbliższe specjalistyczne poradnie znajdują się w Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, co zwiększa dla wielu naszych pacjentów odległość nawet do 150 - 200 km.

            Z ustnych informacji uzyskanych w NFZ i w WSZ w Kaliszu wynika, że warunki konkursu ofert były zbyt trudne do spełnienia. Ma to związek z tym, że lekarzy diabetologów - pediatrów jest zbyt mało, pracują przede wszystkim w dużych akademickich ośrodkach i nie są w stanie spełnić wymogów stawianych przez NFZ. W konsekwencji pacjenci z odległych miejscowości pozbawieni są dobrego dostępu do specjalistycznej opieki.

 

            Dlaczego tak ważny jest łatwy dostęp do właściwej opieki diabetologicznej?

  1. Konieczny jest ciągła opieka lekarza specjalisty nad prowadzoną przez pacjenta samokontrolą w leczeniu cukrzycy (insulinoterapia, glikemia, badania specjalistyczne)
  2. Konieczna jest obserwacja rozwoju i wzrostu dziecka z przewlekłą chorobą.

Proszę nam odpowiedzieć:

1.      Czy odległość 200 km to łatwy dostęp do leczenia?

2.      Czy dojazd z małym dzieckiem państwowymi środkami komunikacji przy takich odległościach jest w ciągu jednego dnia na pewno możliwy?

3.      Czy każda rodzina posiada samochód i stać ją na dojazd przy takich odległościach?

4.      Czy kwota 150 zł zasiłku pielęgnacyjnego związanego z niepełnosprawnością (która coraz rzadziej przyznawana jest dzieciom chorującym na cukrzycę typu 1) pokryje koszty leczenia cukrzycy i dojazdów do poradni, w obliczu nowej listy refundacyjnej i likwidacji naszej poradni?

5.      Czy ochrona najsłabszych w demokratycznym państwie polega na zamykaniu poradni specjalistycznych i podnoszeniu cen leków.

W  mieście zamknięto ok. 20 poradni specjalistycznych, większość z nich dla dzieci.

 

            Opisany problem pojawia się w przypadku naszej poradni nie pierwszy raz, a więc nieprawdą są zapewnienia kolejnych Ministrów Zdrowia tego Rządu, że polski pacjent z dniem 1 stycznia każdego roku może czuć się bezpieczny.  Jeśli nawet przewlekle chore dziecko nie może czuć się w tym kraju bezpieczne to znaczy, że prawo do dobrej opieki zdrowotnej jest przez nasz rząd po prostu lekceważone.

 

            Prosimy o jak najszybsze, pozytywne rozwiązanie tego problemu!

                                                          

   Z poważaniem

 

      Prezes Stowarzyszenia

      Elżbieta Świtaj

Do wiadomości:

-                   NFZ Wielkopolski Oddział Wojewódzki w Poznaniu

-                   Ogólnopolskie i lokalne media

-                   Prezydent m.Kalisza

-                   Wojewoda Wielkopolski

-                   NFZ Wielkopolski Oddział Wojewódzki w Poznaniu Delegatura Kalisz           

 
SPDiMzC dnia styczeń 05 2012 18:00:41 · 2 Komentarzy · 563 Czytań · Drukuj
 
Ważna wiadomość

Uwaga -  ważna wiadomość

 Szanowni Państwo

Informujemy , że Poradnia Diabetologiczna dla dzieci przy kaliskim szpitalu z nowym rokiem została zamknięta. Niestety zostaliśmy zmuszeni do korzystania podobnych przychodni w Poznaniu, Koninie, Łodzi, lub Wrocławiu.

Nasze stanowisko w sprawie likwidacji przychodni i nowej listy refundacji ukaże się na naszej stronie w najbliższym czasie.Edukacja diabetologiczna

Od stycznia 2012 roku , raz w miesiącu proponujemy Państwu edukację diabetologiczną dla rodziców i dzieci chorych na cukrzycę .Tematyka spotkań będzie uzależniona od Państwa potrzeb.

Najbliższe spotkanie  odbędzie się  22.01.2012 r o godzinie 15oo w Kaliszu ul. Zagorzynek 34   Zakład Opieki Długoterminowej( za dworcem PKP) . Edukację poprowadzi Panią E.Dębską.

Zainteresowanych prosimy  o zgłoszenia pod numerem telefonu kontaktowy: tel. 608 572 435 , mail  eldebska@wp.pl  . O kolejnych spotkaniach poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej

Serdecznie zapraszamy.

 

Turnus rehabilitacyjny

Prosimy rodziców  dzieci zainteresowanych  wyjazdem  na turnus rehabilitacyjny  latem 2012 roku o składanie wniosków do PFRON w sprawie  dofinansowania do turnusu.

 
SPDiMzC dnia styczeń 04 2012 19:58:24 · 2 Komentarzy · 749 Czytań · Drukuj
 
Nasza ulotkaŻeby powiększyć, wystarczy kliknąć na obrazy

 
SPDiMzC dnia styczeń 04 2012 19:37:05 · 0 Komentarzy · 479 Czytań · Drukuj
 
Oświadczenie Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                           01 stycznia 2012

Oświadczenie Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego

W związku z publicznymi wypowiedziami wiceministra zdrowia p. Andrzeja Włodarczyka w dniach 29 i 30 grudnia 2011 dotyczącymi niektórych leków stosowanych w Polsce w leczeniu cukrzycy (analogi insulin, leki inkretynowe) diabetolodzy w całym kraju otrzymali wiele zapytań od zaniepokojonych pacjentów odnośnie bezpieczeństwa ich stosowania.

PTD pragnie uspokoić chorych na cukrzycę, że mogą bezpiecznie kontynuować terapię wspomnianymi lekami. Oceną ich bezpieczeństwa zajmują się specjalnie powołane agencje krajowe i międzynarodowe. W Europie jest to EMA (European Medicines Agency), w Polsce AOTM (Agencja Oceny Technologii Medycznych), w USA FDA (Food and Drug Administration). Leki te zostały przez te agencje ocenione jako bezpieczne i dopuszczone do obrotu; w najbliższym czasie nie są oczekiwane żadne nowe stanowiska w tym zakresie, ma miejsce jedynie rutynowe monitorowanie sytuacji, tak jak w przypadku wszystkich innych dostępnych na rynku światowym preparatów medycznych. Dotyczy to także oficjalnego stanowiska EMA dotyczącego kwestii analogów długodziałających insuliny. Agencje opierają swoje opinie i decyzje na podstawie całokształtu wiedzy pochodzącej z wielu badań naukowych, a nie pojedynczych doniesień o bardzo zróżnicowanej wartości naukowej, które przynoszą czasem sprzeczne wyniki.

PTD pozostaje w kontakcie ze swoim reprezentantem prawnym i analizuje, czy w trakcie wspomnianych wypowiedzi nie doszło do rozpowszechniania nieprawdziwych wiadomości mogących wywołać niepokój społeczny i czy nie zostały naruszone dobra osobiste członków PTD. W oddzielnym oświadczeniu Towarzystwo w sposób bardziej szczegółowy odniesie się do nieprecyzyjnych lub nieznajdujących odzwierciedlenia w faktach opinii, które zostały wypowiedziane.

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne jest jedną z największych w kraju organizacji naukowych, zrzeszającym ponad 1000 członków, głównie lekarzy diabetologów, w tym kilkudziesięciu profesorów medycyny, ekspertów o międzynarodowej pozycji. Zjazd PTD w Krakowie w maju 2011 zgromadził ponad 3000 uczestników, w tym delegację Ministerstwa Zdrowia – p. minister Ewę Kopacz reprezentował na nim p. wiceminister Andrzej Włodarczyk. Zadeklarował on wtedy w imieniu resortu wolę działania na rzecz dwóch milionów chorych na cukrzycę w Polsce. Przypominamy o tej deklaracji, ponieważ mimo częściowej, bo ograniczonej jedynie do pacjentów na intensywnej insulinoterapii oraz niektórych rodzajów glukometrów, korekty listy refundacyjnej w kwestii pasków do oznaczania glukozy, szereg spraw pozostaje nadal do załatwienia. Zaliczyć tu należy znaczącą odpłatność za analogi krótkodziałające oraz brak choćby częściowej refundacji długodziałających analogów insuliny i leków inkretynowych.

 

Zarząd Główny PTD

 
SPDiMzC dnia styczeń 04 2012 19:31:28 · 0 Komentarzy · 427 Czytań · Drukuj
 
List dzieci

 

Kraków, 27.12.2011

 

Szanowny Pan

Minister Zdrowia

Bartosz Arłukowicz

ul. Miodowa 15

00-952 Warszawa

 

Szanowny Panie Ministrze,

     Zwracamy się do Pana w imieniu dzieci i młodzieży chorujących na cukrzycę typu 1. Nasz list jest niejako odpowiedzią na Pańskie obwieszczenie w sprawie refundacji, które ogłosił Pan przed kilkoma dniami. Wedle jego założeń, cena zarówno insuliny jak i pasków - produktów niezbędnych nam do życia - zdecydowanie wzrośnie. Decyzja ta umotywowana miała być faktem, że my, diabetycy, zużywamy za dużo pasków. Jest to stwierdzenie bardzo dla nas przykre i niesprawiedliwe, co poniżej postaram się Panu wyjaśnić.
   Chorujemy na cukrzycę typu pierwszego. Jest to choroba ciężka, trudna, ograniczająca. Musimy mierzyć poziom cukru we krwi przynajmniej kilka do kilkunastu razy dziennie: po obudzeniu, przed każdym posiłkiem, aktywnością fizyczną, przed snem, a także w środku nocy. Jest to dla nas koniecznie          i niezbędne, nie wynika to z naszego widzimisię, czy zamiłowania do kłucia się w palce.

  Jest to po prostu jedyny sposób kontrolowania naszej choroby w celu uniknięcia strasznych powikłań, które nam grożą. Nie chcemy aby amputowano nam stopy! Nie chcemy stracić wzroku! Ograniczanie nam ilości mierzenia cukru jest jak zabronienie osobie niepełnosprawnej posługiwania  się kulami. Bez możliwości kontroli własnego organizmu jesteśmy bezbronni i w zasadzie całkowicie niesprawni.
    Wie Pan, jak wyglądały Święta w naszych domach? Przez większość czasu, nie mówiło się o niczym innym tylko o tym, że przyszły rok 2012 rysuje się bardzo nieciekawie, że nie będzie skąd wziąć pieniędzy na tyle wydatków. Nasi rodzice ciężko pracują, widzimy to każdego dnia. Starają się zapewnić nam jak najlepszy byt, sprawić byśmy -  mimo tak wielu ograniczeń  - byli szczęśliwi. Dokładanie im dodatkowych wydatków sprawi, że będą musieli wybierać czy zapłacić za prąd, kupić chleb czy paski do gleukometru.
     Nasze życie jest naznaczone piętnem cukrzycy. Często czujemy się źle, a jako że większość                 z nas jest obecnie w okresie dojrzewania, nasze cukry są zupełnie nieprzewidywalne wraz z huśtawką hormonu wzrostu. Nie jesteśmy w stanie przebiec stu metrów, kiedy cukier jest za niski ani napisać testu w szkole kiedy ten jest znowu za wysoki. Mamy mnóstwo ograniczeń, które łatwo dają się zauważyć. Ludzie odtrącają nas, bo jesteśmy inni, boją się wziąć odpowiedzialności za osobę chorą. Nie chcą nas przyjmować do przedszkoli, szkół, a i w kameralnych grupkach przyjaciół czasami jesteśmy przyjmowani nieprzychylnie bądź dyskryminowani. Dyskryminowani czujemy się także teraz, gdy okazuje się, że będziemy musieli ograniczyć mierzenie cukru do dwóch razy dziennie.

To nasz obowiązek, żeby cukier był mierzony często! To jedyna możliwa droga do uzyskania jako-tako normalnego życia i zdrowia... Nie prosiliśmy się o tę chorobę, a teraz nawet mając ją, nie możemy zaznać stabilizacji pełnego wyrzeczeń życia.

Na koniec chciałabym powiedzieć tylko jedną rzecz, poprosić Pana o wysilenie wyobraźni. Proszę sobie wyobrazić największą słabość fizyczną, jakiej kiedykolwiek Pan doznał - czy to po ogromnym wysiłku, czy w wyniku przemęczenia, a potem pomnożyć ją razy dwa i dodać straszne kołatanie serca, nogi niczym dwie gąbki i niemożność jasnego sformułowania myśli. Tak czuje się osoba z hipoglikemią, niskim cukrem. Proszę sobie wyobrazić, że doświadcza pan tego uczucia na co dzień, a nawet kilka razy dziennie. Ma Pan cukrzycę, więc Pańskim pierwszym odruchem jest więc wykonanie pomiaru, trzeba coś zjeść, dopić, zaraz, natychmiast! - bo straci Pan przytomność albo nawet umrze. Zmierzenie cukru jest jednak niemożliwe, nie ma Pan pasków, musi Pan dopić "na oko" licząc się z tym, że to może nie wystarczyć, bądź wręcz odwrotnie - doprowadzić do za wysokiego poziomu cukru, w wyniku którego  w niedalekiej przyszłości może Pan stracić wzrok, stopę czy mieć chore nerki. Ja nie chciałabym być niewidoma, czy resztę życia spędzić na wózku.  A Pan?
      Uprzejmie prosimy o wzięcie pod uwagę naszego stanowiska. Nie jesteśmy tylko dziećmi, ale także przyszłymi lekarzami, prawnikami czy politykami. Musimy być traktowani jak normalni, zdrowi ludzie, nie możemy być dyskryminowani, jesteśmy przyszłością Polski, to od nas będzie zależał Jej kształt   i obraz. Trochę dziwnie będzie więc w państwie, gdy całe jedno pokolenie zmniejszy się o połowę, w wyniku powikłań śmiertelnych albo będzie po prostu upośledzone. Chcemy mieć równe szanse, chcemy mimo ograniczeń, móc zmieniać świat i żyć szczęśliwie w Państwie, które powinno być dla swojego obywatela jak matka dla dziecka - troszczyć się o nie i opiekować się nim. Pragniemy spełniać swoje marzenia sprawni i szczęśliwi.    Proszę nie skazywać nas na powolną śmierć.

Z wyrazami szacunku

 

Dominika, Kuba, Jasiek, Filip, Ania, Dawid, Natalka, Kasia, Kacper, Kornelia ,Janek, Jurek, Paulina, Zosia i inne dzieci chore na cukrzycę typu 1.

 
SPDiMzC dnia grudzień 28 2011 20:56:34 · 0 Komentarzy · 447 Czytań · Drukuj
 
Stanowisko Federacji w sprawie nowej listy leków refundowanych

    Kraków, 27 grudnia 2011

Szanowny Pan

Minister Zdrowia

Bartosz Arłukowicz

ul. Miodowa 15

00-952 Warszawa

 

  Zwracam się do Pana Ministra jako Prezes Federacji reprezentującej kilkanaście tysięcy dzieci i młodzieży chorujących na cukrzycę typu 1 oraz ich opiekunów z apelem o wprowadzenie natychmiastowych zmian  w „Wykazie refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych” w zakresie odpłatności za paski testowe do pomiaru glikemii oraz insuliny analogowe.

 

     Nasze dzieci wymagają stałego podawania insuliny, bez której NIE MOGĄ ŻYĆ, podają ją 6-8 razy dziennie.  Z tych powodów muszą bardzo uważnie kontrolować swoją chorobę. Chorzy na cukrzycę typu 1 MUSZĄ  sprawdzać poziom glikemii  8-12 razy dziennie, a w przypadku małych dzieci, podczas cukrzycy niewyrównanej, przy współistniejących chorobach nawet częściej.

Wprowadzenie 30% odpłatności za paski testowe do oznaczania glukozy we krwi znacznie zwiększy koszty leczenia cukrzycy ponoszone przez pacjenta chorego na cukrzycę typu 1 (insulinozależną).

Podniesienie ceny insulin analogowych dla pacjentów spowoduje rezygnację z najlepszego dla nich leczenia, a co za tym idzie pogorszenie wyrównania cukrzycy i w konsekwencji stanie się przyczyną wystąpienie groźnych powikłań.

Jako rodzice chorych dzieci cieszyliśmy się, gdy obejmował Pan stanowisko, wierzyliśmy, że jako pediatra, Człowiek uhonorowany Międzynarodowym Orderem Uśmiechu nie powoli skrzywdzić chorych dzieci. Pozwolił Pan!

Za oburzającą uważamy wypowiedź rzecznika Ministerstwa Zdrowia na temat dyscyplinowania pacjentów w ilości pomiarów cukru. Czy Ministerstwo sądzi, że kilkulatek przekłuwa sobie palec ponad 3 tysiące razy rocznie dla przyjemności, jego nastoletni kolega leczony przy pomocy osobistej pompy insulinowej  chodzi z igłą w brzuchu bo lubi, a koleżanka wstrzykująca insulinę za pomocą penów robi sobie 2190 zastrzyków rocznie dla wysublimowanej rozrywki? NIE! Tak właśnie wygląda cukrzyca typu pierwszego. Pozbawiła te dzieci dzieciństwa, radości, beztroski. A teraz decyzja Ministerstwa pozbawia je prawa DO ŻYCIA.

Zły to kraj, w którym oszczędności szuka się uderzając w najsłabszych, najbiedniejszych,  w nieuleczalnie chore dzieci.  Czy nie wystarczy, że od najmłodszych lat żyją z piętnem choroby, świadomością grożących im powikłań: utraty wzroku, amputacji kończyn, niewydolności nerek, zawałów serca? Czy nie wystarczy, że często nie mogą uczęszczać do przedszkoli, szkół, później mają problem ze znalezieniem  pracy, z akceptacją społeczną tylko dlatego, że SĄ CHORZY NA CUKRZYCĘ?

Dlatego domagamy się prawa do życia dla naszych dzieci, zwracamy  się  z apelem  o ustalenie odpłatności ryczałtowej za paski testowe do mierzenia glukozy we krwi dla pacjentów leczonych metodą intensywnej insulinoterapii oraz wprowadzenie innego progu refundacji insulin analogowych.


Z poważaniem 

Monika Zamarlik

Prezes Ogólnopolskiej Federacji

Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży

Chorym na Cukrzycę

 
SPDiMzC dnia grudzień 28 2011 20:52:04 · 2 Komentarzy · 496 Czytań · Drukuj
 
Promocja w aptekach

Od 1 grudnia 2011w Aptekach Stylowych na terenie Kalisza wprowadzono promocję. Przy zakupie 6 opakowań pasków do glukometrów firmy Bayer otrzymacie Państwo opakowanie Biovitalu. Zachęcamy Państwa do udziału w promocji.

 
SPDiMzC dnia grudzień 01 2011 14:38:46 · 0 Komentarzy · 442 Czytań · Drukuj
 
Marsz Diabetyków 2011

W dniach 10-13.listopada Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą zorganizowało wyjazd edukacyjno-integracyjny dla 40 osób do Krakowa.  Nasi podopieczni zwiedzili Ojcowski Park Narodowy, podziwiając jesienne, urokliwe górskie krajobrazy, a także Jaskinie Nietoperzową. W Inwałdzie w Parku Miniatur uczestnicy poznali najciekawsze budowle Świata, a w Parku Dinozaurów ciekawostki z życia tych niezwykłych prehistorycznych stworzeń.

Pobyt w Wadowicach był dla naszych podopiecznych interesującą lekcją patriotyzmu i historii, dzięki temu poznali wiele ciekawostek z życia Jana Pawła II. Spacer po Krakowie wraz z przewodnikiem dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. W ostatni dzień pobytu cała grupa wzięła udział w Marszu Diabetyków, który odbywał się na Głównym Rynku w Krakowie po raz trzeci i miał na celu pokazanie, z jakimi problemami, na co dzień borykają się diabetycy i jak wielu nas jest. Mimo niskich temperatur wszystkim towarzyszył dobry nastrój.

Zapraszamy do Galerii.

 
SPDiMzC dnia listopad 15 2011 18:36:56 · 0 Komentarzy · 464 Czytań · Drukuj
 
Spotkanie z psychologiem

Szanowni Państwo!

W związku z realizacją zadania publicznego Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu ''Modelowe działania wspierające opiekunów i rodziny osób z  niepełnosprawnością i przewlekle chorych pt. "Wiedza i postawa rodziców  -  wsparciem dla chorych dzieci" zapraszamy rodziców na spotkanie z psychologiem. 

Spotkanie odbędzie się w dniu 23.10.2011 (niedziela) w Kaliszu w sali Restauracji "Szaława", przy ul. Rzymskiej 36, w godz. 9.30 - 17.30.  Planujemy zajęcia grupowe i indywidualne. Tematyka spotkania dotyczy sposobów i możliwości wsparcia funkcjonowania rodziny z dzieckiem przewlekle, nieuleczalnie chorym.


Zajęcia poprowadzą:      

       mgr psychologii Wiesława Rymarczuk

       mgr psychologii Karolina Dębska - Stępień

Zapewniamy Państwu przerwy kawowe i obiad.

Prosimy o potwierdzenie obecności pod numerami telefonów:

Elżbieta Dębska - 608 572 435

Elżbieta Świtaj   -  519 110 207

 

 
SPDiMzC dnia październik 03 2011 21:49:35 · 4 Komentarzy · 480 Czytań · Drukuj
 
Wyjazd do Poznania

Szanowni Państwo

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na jednodniowy wyjazd do Poznania w dniu 08.10.2011 na imprezę integracyjną zorganizowaną przez firmę Willcer. Szczegółowe informację o imprezie w załącznikach. Ilość miejsc ograniczona. Można zabrać członków rodzin. Nie zapewniamy posiłków, ale wyjazd jest całkowicie bezpłatny. Zbiórka na ul. Podmiejskiej na parkingu przy Kauflandzie o godz.09:30.Prosimy o zgłoszenia na adres e-mailowy lub pod numerem telefonów:  508-375-782 lub 506-620-563 P. Agnieszka Głuchowska.

Przewidywany powrót ok. 19:00

 
SPDiMzC dnia wrzesień 19 2011 21:16:14 · 1 Komentarzy · 564 Czytań · Drukuj
 
Strona 31 z 32 << < 28 29 30 31 32 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie