Kaliskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą
 
  Strona Główna Linki Galeria Newsy Szukaj Śledź nas na FACEBOOK'uPaździernik 23 2017 09:56:33 
 
Nawigacja
Strona Główna
Linki
Galeria
Newsy
Szukaj
Warto zobaczyć !
Wydarzenia
"Przyjaciel Dziecka"
O stowarzyszeniu
Statut
Sprawozdanie merytoryczne 2011
Sprawozdanie finansowe 2011
Sprawozdanie finansowe 2012
Sprawozdanie finansowe 2013
Sprawozdanie finansowe 2014
Spr.Finansowe za 2015
Sprawozdanie finansowe 2016
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 131
Najnowszy Użytkownik: AaronFlierly
Refundacja CGM nowy projekt ?
Kochani!
Na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt rozporządzenia dotyczący refundacji ciągłego monitoringu glikemii.

Dotyczy dzieci do 18. roku życia na pompach insulinowych Medtronic, z nieświadomością hipoglikemii Transmiter do użytkowania: 1 rok, limit 1000 zł, odpłatność diabetyka 10%. Sensory: 4 sztuki na miesiąc, 150 zł za sztukę, odpłatność diabetyka 30%.

projekt

artykuł dot. projektu

Nowość !  Będzie refundowany zbiorniczek na insulinę do pompy jako element zestawu infuzyjnego. Dotyczy to wszystkich diabetyków. 

Jako Stowarzyszenie uważamy, że zasadne jest a nawet konieczne wprowadzenie CGM i FGM (flash glucose monitoring różnych firm /nie tylko jednej/ aby mieć możliwość wyboru systemu najlepiej dopasowanego do dziecka.
Niektórzy młodzi diabetycy, dzieci i młodzież posiadają już CGM lub FGM (flash glucose monitoring innych firm i nie byłoby potrzeby zakupu nowego sprzętu /i wydawania niepotrzebnie pieniędzy NFZ/. Możliwość wyboru “najlepszego”systemu dla konkretnego diabetyka jest najlepszym rozwiazaniem.
W projekcie nie uwzględniono młodzieży powyżej 18 roku życia, którzy w większości uczą się i nie mają własnych pieniędzy na finansowanie CGM lub FGM .
Nie uwzględniono tez dzieci leczonych za pomocą penów które także używają  FGM (flash glucose monitoring.
Opiekunowie tej młodzieży i dzieci kupili CGM lub FGM  , co z Nimi ?
Projekt rozporządzenia wydaje się być wybiórczy,niekompletny, nie obejmujący wszystkich dzieci i młodzieży, którzy refundację CGM lub FGM (flash glucose monitoring bardzo potrzebują.

Projekt miał być lepszy ale czy taki jest ?
Do 11 kwietnia 2017r  trwają konsultacje społeczne. Można wyrazić swoje zdanie wysyłając je na adres:  wm@mz.gov.pl .  
 
Zarząd Stowarzyszenia
 
Marcowy Szugarfrik !
Newsy

Moi Mili !mm

Zapraszamy do przeczytania najnowszego „Szugarfrika”- poniżej tematy jakie zostały poruszone w tym numerze :

-Piekące oczy, szum w głowie i przekręcania słów” tak o skutkach niedospania mówi jedna z bohaterek reportażu zamieszczonym w najnowszym numerze magazynu dla diabetyków „Szugarfirk”. Permanentne niedospanie to codzienność rodzica dziecka z cukrzycą. Strach przed hipoglikemią jest tak wielki, że rodzic przekracza naturalne granice. O tym, jak sobie radzą rodzice dzieci z cukrzycą z nocnymi pomiarami pisze Monika Godlewska w artykule „Krach w snach”.

- „10 diet najlepszych dla diabetyka” – przybliżamy diety, które rekomenduje światowa agencja mediowa US News & World Report.

-„Lecz się skutecznie!” – o wiosennych infekcjach i sposobach radzenia sobie z nimi pisze Karolina Klewaniec autorka bloga cukromania.pl

-„Kłopoty w sypialni” – to artykuł skierowany do Panów, bo cukrzyca niestety ma wpływ także na nocną sferę życia, ale i z nimi można sobie poradzić. Jak? – radzi Adrianna Maciejczyk (JaCukrzyk).

-„Cukrzyca a relacje społeczne” – cukrzycę można traktować w różny sposób – to od podejścia diabetyka zależy jak zareaguje na chorobę otoczenie – jak je zmienić? Pisze psycholog Olga Sterczewska, edukator programu Diabdis.

-„Wiosenne ruszenie” – czy wiesz jak zareagują Twoje cukry na bieganie, ćwiczenia w siłowni, a jak na jazdę na rowerze? O różnych aktywnościach sportowych pisze Nina Wieretiło – która z Czytelnikami „Szugarfrika” dzieli się swoim doświadczeniem.

-felieton Mariusza Masiarka (MojaCukrzyca.pl), recenzje, przepisy kulinarne i oczywiście KOMIKS!

„Szugarfrik” to miesięcznik dla osób z cukrzycą (www.szugarfrik.pl), dostępny w wybranych salonach sieci Empik i prenumeracie: prenumerata@szugarfrik.pl
A bohater comiesięcznego komiksu – Szugar Frik – zaprasza na swój profil na fb: www.facebook.com/szugarfrik

Miłej lektury
Zarząd Stowarzyszenia

Co przeczytamy w DIABETYKU w marcu 1
Newsy

DIABETYK poleca :

"Zachęcamy do przeczytania marcowego numeru Diabetmmyka. W numerze o tym, co powoduje wahania glikemii oraz o tym, jaka praca jest odpowiednia dla chorego na cukrzycę. W numerze także ABC leków przeciwbólowych i o olejach mniej znanych, ale jakże zdrowych. I na deser ważny temat, czyli o tym jak zrozumieć dziecko z cukrzycą. Zapraszamy do lektury!"

czytaj więcej ........

Zarzad Stowarzyszenia

Zakup akcesoriów cukrzycowych
Newsy

Kochani !

Zestawy infuzyjne w ramach refundacji NFZ oraz inne akcesoria cukrzycowe można zakupić w sklepie internetowym Diabetyk24.pl .

Diabetyk24.pl: Sklep dla cukrzyków (diabetyków)

Zarząd Stowarzyyszenia

luty 2017 DIABETYK
Newsy

W lutym Redakcja DIABETYKA poleca :     

             "W najnowszym numerze Diabetyka piszemy o powikłaniach cukrzycowychoraz psychospołecznych aspektach cukrzycy. Można przeczytać o lekach dla dzieci, a także o tym gdzie można wstrzykiwać insulinę. W numerze o błędach przy pomiarach glikemii, cukrzycy typ 2 u młodych osób oraz o diecie wspomagającej mózg i pamięć. Zapraszamy do lektury!"

 czytaj wiecej ....

Pomożemy rozliczyć PIT za rok 2016
Swój PIT rozlicz z nami !
Pomagamy rozliczać PIT-y za 2016 w każdy wtorek od godz.17,00 - 20,00 po wcześniejszym umówieniu się: nr tel. 519 110 207.
Prosimy o dobrowolne przekazanie 1% na nasze Stowarzyszenie.
 
Zarząd Stowarzyszenia
ODWOŁANIE SPOTKANIA DOT. GLUKOMETRA CONTOUR®PLUS ONE
Newsy

UWAGA ! UWAGA !

Odwołujemy spotkanie zaplanowane na dzień 21 stycznia 2017 roku, z przedstawicielem Firmy ASCENSIA DIABETES CARE /dawna firma BAYER/, którego tematem miała być obsługa i działanie glukometra  CONTOUR®PLUS ONE współpracującego z pompą Medtronic. 

Zarząd Stowarzyszenia

 

Pomagajmy sobie nawzajem !
Newsy

Kochani Przyjaciele Stowarzyszenia !

hh

 

 

 

Kolejny raz kierujemy prośbę do wszystkich  identyfikujących się ze SPDiMzC w Kaliszu, o wspólne zaangażowanie się w sprawę przekazania 1% podatku od dochodu organizacji Pożytku Publicznego.

WYPEŁNIAJĄC PIT WPISZCIE  NR KRS 0000319244 i nazwę : Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Kaliszu i podarujcie 1% swojego podatku dochodowego !

Dzięki 1%  pozyskujemy dodatkowe źródło finansowania naszej działalności statutowej, a więc możemy zdziałać więcej organizując: imprezy, kolonie, wyjazdy, pomoc diabetologiczną i psychologiczną.

ZACHĘĆMY do przekazania 1%  również swoich   PRZYJACIÓŁ I NAJBLIŻSZYCH !

PS. Wszystkie nasze działania, koszty i wydatki można sprawdzić w kolejnych sprawozdaniach finansowych, znajdujące się na naszej stronie internetowej.

DZIĘKUJEMY ZA DOTYCHCZASOWE ZAUFANIE !

 

 Zarząd Stowarzyszenia

I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej Gniezno 2017.
Newsy

Moi drodzy !!

Zapraszamy chłopców i dziewczęta, w wieku od 7 lat do 17 lat, kochających sport i piłkę nożną, do wzięcia udziału w I Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej Gniezno 2017.

Hasłem przewodnim Mistrzostw jest "kopnij cukrzycę".
 Głównym organizatorem: Klinika Diabetologii w Poznaniu.

Na stronie http://www.mojacukrzyca.org/linki/index.php?action=go_url&url=http://www.kopnijcukrzyce.pl&url_id=683  znajduje się regulamin i wszystkie istotne informacje o imprezie,
która odbędzie się 28-30 kwietnia 2017 r w Gnieźnie, obiekty sportowe GOSiR przy ul. Strumykowej.

Chcemy utworzyć kaliską drużynę piłki nożnej !!!

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia na e-maila spdimzc@gmail.com  lub na nr tel.519 110 207 po godz.17 do końca lutego 2017.

Będą tam wszyscy !sss

A więc nie może nas zabraknąć !

Zarząd Stowarzyszenia

Styczeń 2017 nowy DIABETYK
Newsy

SAMI O SOBIE
Nie jestem już fighterem

Wywiad z Michałem Figurskim, znanym dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, o ukrywaniu aacukrzycy, ekstremalnym zaniedbaniu leczenia, które doprowadziło do udaru, powracaniu do sprawności, zmianie podejścia do zdrowia i życia, o oprzytomnieniu i wielu innych ważnych sprawach.

Mimo iż na cukrzycę choruje blisko 3 mln Polaków, wciąż nie mówi się o niej wystarczająco dużo. (...) Nie ma cukrzycy w mediach ani na czerwonym dywanie, jakby nie chorowały na nią osoby znane, a tu nagle Pan dokonuje - jak to ładnie określił - publicznej ekspiacji.

czytaj więcej....

Zarząd Stowarzyszenia

1 procent dla Stowarzyszenia
Newsy

                   Wszyscy pomagają ! Pomagasz i Ty !      

ggkk

Strona 4 z 29 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
432063 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.6 © 2003-2005 | Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by:

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie