Kaliskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą
php-fusion-themes
php-fusion-themesStrona Główna ˇ Linki ˇ Galeria ˇ Newsy ˇ Szukaj ˇ Śledź nas na FACEBOOK'u Listopad 23 2020 22:12:08php-fusion-themes
php-fusion-themesNawigacjaphp-fusion-themes
php-fusion-themes Strona Główna
Linki
Galeria
Newsy
Szukaj
Śledź nas na FACEBOOK'u
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesWarto zobaczyć !php-fusion-themes
php-fusion-themes Wydarzenia
"Przyjaciel Dziecka"
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesO stowarzyszeniuphp-fusion-themes
php-fusion-themes Statut
Sprawozdanie merytoryczne 2011
Sprawozdanie finansowe 2011
Sprawozdanie finansowe 2012
Sprawozdanie finansowe 2013
Sprawozdanie finansowe 2014
Sprawozdanie finansowe 2015
Sprawozdanie finansowe 2016
Sprawozdanie finansowe 2017
Sprawozdanie finansowe 2018
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesOnlinephp-fusion-themes
php-fusion-themes Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 138
Najnowszy Użytkownik: MartynaGadomska
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesCiągły Montoring Glikemii (CGM)php-fusion-themes
php-fusion-themes Co to jest CGM? php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themeskwiecień 2017- jak DIABETYK radzi przeżyć święta php-fusion-themes
php-fusion-themes
Newsy
DIABETYK POLECA
Trudna para - Wielkanoc i cukrzyca
Okres świąt - oprócz pięknej tradycji celebrowania - to także czas podejmowania trudnych dietetycznych wyzwań i prób rozwikłania wielu dylematów - co i ile kupić, jakie produkty wybrać, co i jak z tego przygotować? Przyznać trzeba, że połączenie wielkanocnej kuchni, dużego apetytu i prawidłowych glikemii nie jest łatwe, ale też nie jest niemożliwe. Niektórych potraw świątecznych nie da się zastąpić mniej kalorycznymi i mniej tłustymi odpowiednikami. W takiej sytuacji możemy zrobić jedno - skosztować odrobinę takiej potrawy, najlepiej na małym talerzyku, żeby nasz mozg odebrał informację, iż talerz był pełny po brzegi, a więc uczucie sytości powinno być zaspokojone. Musimy trochę oszukać nasze zmysły i ośrodek sytości (niezastąpiony w tym oszustwie jest też dodatek błonnika).

Pamiętajmy, aby w okresie okołoświątecznym częściej kontrolować glikemię za pomocą glukometru (przypominamy, że na poziom glukozy we krwi wpływają nie tylko węglowodany, ale też białka i tłuszcze - po około 5-8 godzinach od spożycia). Nawet osoby niestosujące insuliny powinny w tym czasie częściej sprawdzać poziom glukozy. To jedyny sposób, aby zareagować, zanim na glukometrze pojawi się 300 mg/dl (lub więcej). Jedynie rozsądek i wstrzemięźliwość w objadaniu się oraz aktywność fizyczna mogą pomoc nam w utrzymaniu glikemii w ryzach (w przypadku cukrzycy leczonej lekami doustnymi to właściwie jedyna metoda). Może to być spacer, nordic walking (chodzenie z kijkami), przejażdżka na rowerze, cokolwiek, co pomoże naszemu organizmowi uporać się z nadwyżką kalorii i podwyższoną glikemią.

Diabetyk
ROZWAŻANIA O CUKRZYCY
Powikłania naczyniowe cukrzycy (cz. 2)
Leczenie miażdżycy kończyn dolnych zależy od stopnia zaawansowania zmian miażdżycowych w tętnicach. Bardzo ważnymi elementem terapii jest tzw. trening marszowy. Rehabilitacja ruchowa polegająca na regularnym chodzeniu sprawia, że wydłuża się dystans, który pacjent może pokonać bez bólu w kończynach dolnych. Drugi element terapii to stosowanie leków poprawiających ukrwienie kończyn. Najbardziej rozpowszechnionym w użyciu preparatem jest pentoksyfilina, która poprawia ukrwienie kończyn, zmniejsza lepkość krwi i hamuje agregację (gromadzenie się w skupiska) krwinek czerwonych. Trzecim elementem terapii jest zwalczanie czynników ryzyka miażdżycy, takich jak palenie papierosów, hipercholesterolemia oraz hiperglikemia.

Diabetyk
ROZWAŻANIA O CUKRZYCY
Najlepszy przyjaciel w insulinoterapii
Producenci insulin zalecają stosowanie wyłącznie fiolek i penów tej samej firmy - tylko wtedy możemy mieć bowiem gwarancję, że dawka zostanie podana w całości i dokładnie, co potwierdzone jest badaniami klinicznymi przeprowadzanymi przed wprowadzeniem insulin na rynek. Dlatego też jeśli stosujemy insuliny firmy "A", to otrzymamy do nich pena właśnie firmy "A", a nie innej. Jedyny sposób, aby zdobyć wstrzykiwacze, to wizyta w poradni diabetologicznej. Producenci insulin zostawiają je w ośrodkach diabetologicznych, jeśli więc potrzebujesz nowego urządzenia, zgłoś to swojemu lekarzowi i pielęgniarce. Niestety nie da się zakupić pena na wolnym rynku (chyba, że przypadkiem, używanego), nie można też nabyć go bezpośrednio od firmy. Pen jest narzędziem do podawania konkretnego leku i z tym właśnie lekiem, a właściwie receptą na niego, zostanie pacjentowi wydany. Należy pamiętać, że insulina, nawet tego samego rodzaju, ale innej firmy, będzie działać nieco inaczej.

Diabetyk
LEKARZ ODPOWIADA
Metformina w cukrzycy typu 1?
W teorii wydawałoby się, że wszystkie zaburzenia występujące w cukrzycy typu 1 powinny być korygowane przez właściwe podawanie insuliny. W praktyce jednak są pewne niedostatki insulinoterapii pomimo coraz doskonalszych metod leczenia (np. problemy z wyrównaniem cukrzycy, niedocukrzenia, przyrost masy ciała, powikłania sercowo-naczyniowe). Stąd w cukrzycy typu 1 pojawiają się próby dodania do insuliny innych leków przeciwcukrzycowych, w tym metforminy. Na razie na podstawie przeprowadzonych prób klinicznych wiemy, że są plusy i minusy takiej łączonej terapii. Nadal wyniki są zbyt skromne, aby metformina trafiła do oficjalnych wytycznych publikowanych przez towarzystwa naukowe. Pacjent powinien być też uprzedzony o możliwych problemach takiej kombinacji, przede wszystkim zwiększonym ryzyku hipoglikemii. Zdania badaczy są aktualnie podzielone, część patrzy na ten nowy kierunek optymistycznie, a część widzi raczej umiarkowane skutki i potencjalne kłopoty. 

Diabetyk
ZDROWO ŻYWIENIOWO
Obniżamy cholesterol
Strategia żywieniowa w skutecznej walce ze zbyt wysokim stężeniem cholesterolu jest całkiem prosta: z jednej strony polega na ograniczeniu spożycia produktów bogatych w cholesterol, z drugiej natomiast na dbaniu o wysoką podaż takich produktów, które spowodują wzrost frakcji "dobrego" cholesterolu. Najlepiej tym kryteriom odpowiada dieta śródziemnomorska z regularnym spożyciem ryb morskich dwa razy w tygodniu, z dużą ilością surowych sezonowych warzyw (około 400-500 gramów dziennie), spożyciem owoców w ilościach około 200-300 gramów (w zależności od stężenia glukozy). Tłuszczem dobrego wyboru dodawanym jedynie na surowo do sałatek czy surówek powinien być olej rzepakowy lub oliwa z oliwek, ale w ilościach kilka kropli na porcję, by nie zwiększać niepotrzebnie energetyczności diety. Produkty dostarczające kwasów nasyconych, to znaczy tłuste mięsa i wędliny, przetwory mięsne, pasztety i mielonki, pełnotłuste mleko i jego przetwory, np. śmietana, sery żółte i topione oraz pełnotłusty twaróg, warto w diecie ograniczyć.

Diabetyk

Zapraszamy na stronę: www.diabetyk.pl

 

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!

 


php-fusion-themes Dodane przez SPDiMzC dnia kwiecień 07 2017 18:58:100 Komentarzy ˇ 837 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesKomentarzephp-fusion-themes
php-fusion-themes Brak komentarzy. php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesDodaj komentarzphp-fusion-themes
php-fusion-themes Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze. php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesOcenyphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesLogowaniephp-fusion-themes
php-fusion-themes
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themes

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie