Kaliskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą
php-fusion-themes
php-fusion-themesStrona Główna ˇ Linki ˇ Galeria ˇ Newsy ˇ Szukaj ˇ Śledź nas na FACEBOOK'u Listopad 30 2020 19:40:09php-fusion-themes
php-fusion-themesNawigacjaphp-fusion-themes
php-fusion-themes Strona Główna
Linki
Galeria
Newsy
Szukaj
Śledź nas na FACEBOOK'u
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesWarto zobaczyć !php-fusion-themes
php-fusion-themes Wydarzenia
"Przyjaciel Dziecka"
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesO stowarzyszeniuphp-fusion-themes
php-fusion-themes Statut
Sprawozdanie merytoryczne 2011
Sprawozdanie finansowe 2011
Sprawozdanie finansowe 2012
Sprawozdanie finansowe 2013
Sprawozdanie finansowe 2014
Sprawozdanie finansowe 2015
Sprawozdanie finansowe 2016
Sprawozdanie finansowe 2017
Sprawozdanie finansowe 2018
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesOnlinephp-fusion-themes
php-fusion-themes Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 138
Najnowszy Użytkownik: MartynaGadomska
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesCiągły Montoring Glikemii (CGM)php-fusion-themes
php-fusion-themes Co to jest CGM? php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesDIABETYK w LISTOPADZIE 2016php-fusion-themes
php-fusion-themes
Newsy

DIABETYK POLECA
Domowe laboratorium

Przypominamy, że testy paskowe do glukometrów nie są uniwersalne. Pomiaru wartości glikemii dokonujemy za pomocą pasków właściwych dla określonego glukometru. Należy pamiętać, żeby po wyjęciu paska testowego z fiolki zaraz ją zamknąć, ponieważ paski testowe są bardzo wrażliwe na wpływ środowiska zewnętrznego. Szczególnie niekorzystnie oddziałują na nie zawarta w powietrzu para wodna oraz tlen. Niektórzy producenci umieszczają we wnętrzu fiolki substancję pochłaniającą wilgoć, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie pasków. Ponadto, wszystkie paski testowe są wrażliwe na temperaturę, dlatego w czasie przechowywania i użytkowania nie należy ich narażać na skrajne temperatury. Temperatura przechowywania pasków jest określona na opakowaniu i należy dbać o to, aby nie zostawiać pasków w miejscach, w których przekracza ona zakres dopuszczalny, takich jak: lodówka, nasłoneczniony parapet czy zamknięty samochód. Pasków testowych można używać tylko zgodnie z terminem ważności i przez określony czas od pierwszego otwarcia opakowania. Z reguły wynosi on trzy miesiące. Korzystanie z nich po terminie ważności lub przez okres dłuższy niż trzy miesiące po pierwszym otwarciu może spowodować, że uzyskane wyniki będą się różniły od stanu faktycznego.

 

 

ROZWAŻANIA O CUKRZYCY
Ciąża i cukrzyca: radość podszyta obawami

Uważam, że każda dziewczyna - nawet jeśli jeszcze nie planuje dziecka - powinna myśleć o cukrzycowej kontroli. Dla dobra dziecka, ale przede wszystkim dla siebie. Prawidłowa hemoglobina (odzwierciedlająca stabilną i dobrą samokontrolę) w momencie zajścia w ciążę to ogromnie ważna kwestia - jeśli wartości hemoglobiny rosną do 8-9%, 10% i więcej procent, zdecydowanie rozsądniej byłoby je najpierw obniżyć co najmniej do 7% i utrzymywać przynajmniej przez 3-6 miesięcy, zanim do praktycznych starań faktycznie dojdzie. Co ważne, obniżanie hemoglobiny nie może być nagłe - najlepiej, by działo się to stopniowo. Dlaczego tak jest? Nagła zmiana może negatywnie wpłynąć na zdrowie i spowodować pojawienie się powikłań, takich jak retinopatia czy nefropatia.

 

 

ROZWAŻANIA O CUKRZYCY
Czy cukrzycę typu 2 można wyleczyć?

Na wstępnym etapie zaburzeń często udaje się zatrzymać ich dalszy rozwój i doprowadzić do normalizacji metabolizmu węglowodanów i lipidów. Czasami można nawet zakończyć farmakoterapię i uznać, że doszło do wyleczenia cukrzycy. Zawsze jednak należy pamiętać o predyspozycjach genetycznych i konieczności bardzo starannej profilaktyki polegającej na rygorystycznym utrzymywaniu należnej masy ciała i obwodu talii. Przyjmuje się, że u kobiet nie może on przekraczać 80 cm, a u mężczyzn 94 cm. Na postawione w tytule pytanie odpowiedź jest twierdząca pod warunkiem wczesnego rozpoznania i bardzo intensywnego leczenia, a przede wszystkim zdecydowanej redukcji otyłości.

 

 

POD LUPĄ
Energia w kapsułce

Jesienna chandra jest częstą przyczyną wizyt w aptekach. Czy dostępne w nich suplementy diety i leki mające dodawać energii rzeczywiście działają? Osoby z nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą, chorobami serca, nerek, wątroby, tarczycy i zakrzepowo-zatorowymi powinny przed rozpoczęciem kuracji preparatami roślinnymi, zwłaszcza zawierającymi żeń-szeń oraz kofeinę, skontaktować się z lekarzem. Pacjenci zażywający leki o działaniu przeciwagregacyjnym (np. Acard, Polocard, Aspirina Protect) lub przeciwzakrzepowym (np. Warfaryna) nie mogą jednocześnie stosować preparatów, które w swoim składzie zawierają żeń-szeń lub miłorząb japoński - zwiększa to bowiem ryzyko krwawień wewnętrznych. Jeśli po 6 miesiącach stosowania odpowiedniej diety, zdrowego stylu życia, ograniczania stresu i zażywania wspomnianych preparatów, uczucie zmęczenia, senności i dekoncentracji utrzymuje się - warto zgłosić się do lekarza.

 

 

ZADBAJ O SIEBIE
Kolory a zdrowie

Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, jak duży wpływ mają na nas kolory. Istotne jest nie tylko, w jakiego koloru pomieszczeniu przebywamy, ale też w jakiej pościeli śpimy i jakiego koloru bieliznę nosimy. Zdarza się, że gwałtowna skłonność do danej barwy jest sygnałem rozpoczynających się w organizmie zaburzeń. Często organizm sam podpowiada nam, jakiego koloru potrzebuje albo jakie barwy są dla nas niekorzystne. Jeśli np. ktoś wcześniej nie lubił zieleni, a teraz nagle czuje się w niej świetnie, to sygnał, że w ten właśnie sposób trzeba uregulować pracę wątroby i pęcherzyka żółciowego. Początkowo zieleń działa korzystnie, jednak w miarę pogłębiania się nierównowagi może wywołać pogorszenie, zaostrzyć rozwój choroby. Tak więc ten sam kolor raz może pomoc, innym razem zaszkodzić. Dlatego tak ważne jest, aby nie używać kolorów bez zastanowienia. W sygnalizowane nam przez organizm potrzeby warto więc się wsłuchiwać. Nie powie nam tego wprost, ale za pośrednictwem odczuć, niespodziewanych chęci zrobienia czegoś. Kiedy np. jest niespokojny czy zmęczony pod wpływem stresu, możemy odczuć intuicyjnie potrzebę kontaktu z naturą, z zielenią i błękitem (spaceru po lesie czy w parku itp.).

 

 


php-fusion-themes Dodane przez SPDiMzC dnia listopad 05 2016 22:09:210 Komentarzy ˇ 1053 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesKomentarzephp-fusion-themes
php-fusion-themes Brak komentarzy. php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesDodaj komentarzphp-fusion-themes
php-fusion-themes Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze. php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesOcenyphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesLogowaniephp-fusion-themes
php-fusion-themes
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themes

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie