Kaliskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą
php-fusion-themes
php-fusion-themesStrona Główna ˇ Linki ˇ Galeria ˇ Newsy ˇ Szukaj ˇ Śledź nas na FACEBOOK'u Listopad 30 2020 19:17:01php-fusion-themes
php-fusion-themesNawigacjaphp-fusion-themes
php-fusion-themes Strona Główna
Linki
Galeria
Newsy
Szukaj
Śledź nas na FACEBOOK'u
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesWarto zobaczyć !php-fusion-themes
php-fusion-themes Wydarzenia
"Przyjaciel Dziecka"
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesO stowarzyszeniuphp-fusion-themes
php-fusion-themes Statut
Sprawozdanie merytoryczne 2011
Sprawozdanie finansowe 2011
Sprawozdanie finansowe 2012
Sprawozdanie finansowe 2013
Sprawozdanie finansowe 2014
Sprawozdanie finansowe 2015
Sprawozdanie finansowe 2016
Sprawozdanie finansowe 2017
Sprawozdanie finansowe 2018
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesOnlinephp-fusion-themes
php-fusion-themes Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 138
Najnowszy Użytkownik: MartynaGadomska
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesCiągły Montoring Glikemii (CGM)php-fusion-themes
php-fusion-themes Co to jest CGM? php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesCo poleca DIABETYK w lipcu ?!php-fusion-themes
php-fusion-themes
Newsy
DIABETYK POLECA
Jak dobrze żyć z cukrzycą (cz. 1)
Istnieje bardzo dyskretna różnica między mówieniem o sobie, przedstawianiem się czy czytaniem o sobie per "cukrzyk" lub "osoba z cukrzycą". Obydwa zwroty oznaczają to samo, ale... "mam cukrzycę" brzmi jednak nieco inaczej niż "jestem cukrzykiem". "Ja-cukrzyk" definiuje mnie jako osobę inną od reszty społeczeństwa, od razu nakłada pewne wyobrażenia i kontekst (na marginesie, cukrzyk to niewielkich rozmiaru ptak - 11 cm - z rzędu wróblowatych, występujący w tropikach). "Mam cukrzycę" informuje, że muszę się na co dzień zmagać z pewną dolegliwością, ale oprócz cukrzycy mam wiele innych rzeczy - motor, łódkę, żonę, syna, okulary. Jest ona jednym z aspektów mojego życia, a nie jego najważniejszą charakterystyką.

Diabetyk
POD LUPĄ
Coś na uspokojenie
Wszystkie preparaty, które bez przepisu lekarza można kupić w aptece na stres, zdenerwowanie, lęk, bezsenność czy niepokój mają ziołowe komponenty. Leki syntetyczne - te silniejsze i najsilniejsze - są dostępne wyłącznie na receptę. Nie oznacza to jednak, że ziołowe preparaty bez recepty są nieskuteczne. Z pewnością siła ich działania będzie mniejsza, a na efekt trzeba będzie czekać dłużej, jednak z drugiej strony będą one bezpieczniejsze i nieuzależniające (częsty problem związany ze stosowaniem syntetycznych leków uspokajających i nasennych). Najpierw warto zwrócić uwagę, jaką kategorię posiada dany preparat. Jak w przypadku większości produktów dostępnych w aptekach, także tutaj można znaleźć zarówno leki, jak i suplementy diety. Różnice między nimi są kolosalne niemal na każdej płaszczyźnie.

Diabetyk
ABC INSULINOTERAPII
Insulinoterapia na urlopie
Największą uwagę powinnyśmy zwrócić na ilość spożywanych produktów bogatowęglowodanowych o wysokim indeksie glikemicznym, co podczas urlopu zdarza się częściej niż na co dzień. To one są źródłem narastającej hiperglikemii poposiłkowej. Dopuszcza się ich spożywanie jedynie wówczas, kiedy pacjent zna swój organizm, rozumie cukrzycę, prowadzi samokontrolę i potrafi modyfikować i prawidłowo wyliczać dawkę insuliny oraz używa analogu szybkodziałającego. Jeśli tego nie potrafi, nie powinien eksperymentować z żywieniem. Grozi to rozchwianiem cukrzycy, zakwaszeniem organizmu i może skończyć się pobytem w szpitalu. W trakcie upalnych dni osoby z cukrzycą częściej spożywają owoce. Ale pamiętajmy, że nie zaleca się diabetykom więcej niż jednego owocu na dobę. Powinno się spożywać go najpóźniej do godziny 17.00, do momentu, kiedy jest się aktywnym fizycznie. Owoce można doskonale zastąpić warzywami.

Diabetyk
ZDROWO ŻYWIENIOWO
Dieta przeciw obrzękom
Jednym z podstawowych sposobów na usunięcie nadmiaru wody z organizmu jest picie odpowiedniej ilości wody. Bardzo często zdarza się, że obrzęki mogą być bowiem wynikiem niedostatecznej ilości płynów w diecie. Wówczas organizm, broniąc się przed odwodnieniem, gromadzi ich zapasy w tkance podskórnej. W ciągu dnia należy przyjmować odpowiednią ilość płynów, na przykład w postaci wody mineralnej niskosodowej, soków warzywnych, ziołowych herbat. Bardzo praktycznym, prostym sposobem na ustalenie indywidualnego zapotrzebowania na płyny jest pomnożenie swojej masy ciała (w kilogramach) razy 30 mililitrów. I tak na przykład dla osoby, której masa ciała wynosi 75 kg, zapotrzebowanie na płyny wynosi 2250 ml, co oznacza, że w ciągu dnia powinna ona dostarczyć organizmowi sumarycznie taką ilość płynów. Warto pamiętać, że płyny to nie tylko czysta woda, ale także zupy, koktajle, kefiry, jogurty, herbatki ziołowe, np. napar z mniszka lekarskiego czy bławatka, a także napary z zielonej herbaty, która ma pewne właściwości odwadniające.

Diabetyk
ZADBAJ O SIEBIE
Opalaj się z umiarem
Chcąc uzyskać ładną i zdrową opaleniznę, powinniśmy opalać się stopniowo. Zacznijmy od kilkuminutowej kąpieli słonecznej, która uruchomi proces obronny skory. Na 20 minut przed wyjściem na słońce nanosimy na skórę kosmetyk ochronny, który dobieramy do swojej karnacji. Pamiętajmy o nałożeniu go również na uszy, szyję i usta. Nawet gdy będziemy używać kosmetyków opornych na wodę, powinniśmy nakładać je na skórę kilka razy w ciągu dnia. Jest to szczególnie ważne po kąpieli w wodzie lub gdy się obficie pocimy. Pod wpływem wody skuteczność ochrony może zmniejszyć się nawet o 50%. Także styczność z piaskiem na plaży, leżenie na kocu czy materacu pozbawia naszą skórę ochronnej warstwy preparatu. Starajmy się też nie spędzać zbyt dużo czasu na powietrzu w godzinach największego nasilenia promieniowania słonecznego (w godzinach 11.00-15.00). Warto wiedzieć, że promieniowanie ultrafioletowe zwiększa ryzyko zachorowania na zaćmę. Dlatego w miejscach mocno nasłonecznionych, jak plaże i stoki górskie, konieczne są okulary przeciwsłoneczne o dużej redukcji promieniowania (92-97%).

Diabetyk

Zapraszamy na stronę: www.diabetyk.pl

 


php-fusion-themes Dodane przez SPDiMzC dnia lipiec 04 2016 20:39:430 Komentarzy ˇ 841 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesKomentarzephp-fusion-themes
php-fusion-themes Brak komentarzy. php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesDodaj komentarzphp-fusion-themes
php-fusion-themes Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze. php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesOcenyphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesLogowaniephp-fusion-themes
php-fusion-themes
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themes

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie