Kaliskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą
php-fusion-themes
php-fusion-themesStrona Główna ˇ Linki ˇ Galeria ˇ Newsy ˇ Szukaj ˇ Śledź nas na FACEBOOK'u Listopad 23 2020 22:02:29php-fusion-themes
php-fusion-themesNawigacjaphp-fusion-themes
php-fusion-themes Strona Główna
Linki
Galeria
Newsy
Szukaj
Śledź nas na FACEBOOK'u
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesWarto zobaczyć !php-fusion-themes
php-fusion-themes Wydarzenia
"Przyjaciel Dziecka"
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesO stowarzyszeniuphp-fusion-themes
php-fusion-themes Statut
Sprawozdanie merytoryczne 2011
Sprawozdanie finansowe 2011
Sprawozdanie finansowe 2012
Sprawozdanie finansowe 2013
Sprawozdanie finansowe 2014
Sprawozdanie finansowe 2015
Sprawozdanie finansowe 2016
Sprawozdanie finansowe 2017
Sprawozdanie finansowe 2018
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesOnlinephp-fusion-themes
php-fusion-themes Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 138
Najnowszy Użytkownik: MartynaGadomska
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesCiągły Montoring Glikemii (CGM)php-fusion-themes
php-fusion-themes Co to jest CGM? php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesczerwiec 2016 DIABETYKphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Newsy

Wakacyjny niezbędnik diabetyka

Biorąc tylko najważniejsze cukrzycowe rzeczy, już mamy spakowane pół walizki. Zastanawiacie się więc pewnie, jak duży zapas wystarczy? Oczywiście to zależy od długości wyjazdu, ale dobrą strategią jest zabranie co najmniej dwukrotnie większej ilości insulin, pasków, czy wkłuć niż stosujemy na co dzień. Lepiej przywieźć zapasy z powrotem do domu, niż na gwałt szukać lekarza, recepty, apteki, wkłuć - a jest to szczególnie problematyczne, gdy wakacje spędzamy za granicą. Zwłaszcza że produkty mogą mieć rożne nazwy lub może ich po prostu w danym kraju nie być. Gdy ruszymy na dwa tygodnie, a na co dzień jedna ampułka insuliny wystarcza nam na tydzień, nie oznacza to, że możemy wziąć tylko dwie zapasowe fiolki. Weźmy co najmniej cztery.

kkk

 

 DIABETYK POLECA

ROZWAŻANIA O CUKRZYCY
Czy węglowodany są naszym wrogiem?

Początek moich zmagań z cukrzycą typu 2 sprowadzał się do prostego wniosku: „cukier rośnie od węglowodanów, więc ich wyeliminowanie usunie problem”. Jak okazało się w praktyce było to bardzo mylne założenie. 

Węglowodany to źródło energii, która pozwala nam funkcjonować i daje siłę na codzienne aktywności. Gdyby tego było mało, to najważniejszym organem potrzebującym węglowodanów jest mózg. Okazuje się, że potrzebuje on węglowodanów/glukozy tak samo jak tlenu. Mózg dla odżywienia się potrafi przechwycić nawet 50% dostarczonych w ciągu dnia węglowodanów. Wniosek pierwszy, jaki wyciągnąłem, jest taki, że próbując wyeliminować węglowodany, utrudniam mózgowi normalne funkcjonowanie (to był powód mojego złego samopoczucia). Zastanawiałem się więc, jak dostarczyć odpowiednią ilość węglowodanów i do tego obniżyć glikemię. Czy tylko węglowodany decydują o podnoszącym się poziomie glukozy we krwi i stale utrzymującej się wysokiej glikemii?

 

 

POD LUPĄ
Diabetyk na słońcu

Zbyt częsta ekspozycja na promienie słoneczne przyspiesza starzenie się skory i zwiększa ryzyko nowotworów. Może prowadzić również do fotodermatoz - chorób skory pojawiających się pod wpływem światła. Ich przyczyny bywają rożne - wskazuje się na przede wszystkim na zaburzenia genetyczne i metaboliczne. Skórę na działanie słońca uwrażliwiają również substancje chemiczne zawarte w kosmetykach, lekach i roślinach. Efektem tego są reakcje fotoalergiczne i fototoksyczne. Wśród ogółu pacjentów z nadwrażliwością na słońce wyprysk fotoalergiczny zostaje ostatecznie potwierdzony u 8%, natomiast wyprysk fototoksyczny u 7%. Obie te postaci nadwrażliwości na światło spowodowane są skojarzonym działaniem światła (głównie UVA, częściowo UVB) i substancji zawartych w kosmetykach, lekach, a także niektórych roślinach. Lista leków, które w określonych warunkach mogą powodować reakcje fototoksyczne i fotoalergiczne, obejmuje kilkaset pozycji i znajdują się na niej również preparaty przeciwcukrzycowe.

 

 

ABC INSULINOTERAPII
Glikemia poposiłkowa

Jeśli nie osiągasz właściwych wartości glikemii poposiłkowej, nie zamiataj problemu pod dywan, nie zniechęcaj się. Konsekwencje źle leczonej cukrzycy poniesiesz ty. To ty możesz doświadczyć problemów z oczami, nerkami, czuciem w kończynach, stopą cukrzycową, a nie ktoś inny. Zatem to ty w dużej części odpowiadasz za kontrolę glikemii. Dlatego bądź aktywny, znajdź przyczynę swoich niepowodzeń i razem z lekarzem poszukaj rozwiązania. Bez twojej inicjatywy i aktywnej postawy lekarz raczej nie będzie mógł ci pomoc. Istnieją pewne czynniki mogące wpływać na twoje niepowodzenia. Zastanów się, czy to właśnie one nie są przyczyną nieprawidłowych glikemii po posiłkach i zapobiegaj przykrym ich konsekwencjom.

 

 

WARTO WIEDZIEĆ
Opieka medyczna na urlopie

W wielu krajach standardem jest współpłatność chorego za wykonanie usługi medycznej. Oznacza to, że pomimo ubezpieczenia zdrowotnego i karty EKUZ część kosztów musi pokryć osoba korzystająca ze świadczenia. Zatem ubezpieczony korzystający ze świadczeń zdrowotnych w ramach systemu, w którym istnieje obowiązek współfinansowania świadczeń, ponosi takie koszty na zasadach analogicznych, jak osoby ubezpieczone w tym państwie członkowskim UE/EFTA. Często w ramach systemu publicznego nie jest finansowany transport karetką czy też świadczenia z zakresu ratownictwa, zwłaszcza ratownictwa górskiego. Dlatego przed wyjazdem do innego państwa członkowskiego UE/EFTA warto zapytać o zasady funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej w tym kraju. Z uwagi na fakt, iż NFZ nie pokrywa kosztów udziału własnego świadczeniobiorców podczas wyjazdów do państw, w których obowiązuje taki system, warto wykupić dodatkowe prywatne ubezpieczenie, aby uniknąć obciążenia tymi kosztami.

 


Zapraszamy na stronę: www.diabetyk.pl


php-fusion-themes Dodane przez SPDiMzC dnia czerwiec 04 2016 15:48:320 Komentarzy ˇ 1028 Czytań - Drukuj
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesKomentarzephp-fusion-themes
php-fusion-themes Brak komentarzy. php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesDodaj komentarzphp-fusion-themes
php-fusion-themes Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze. php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesOcenyphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesLogowaniephp-fusion-themes
php-fusion-themes
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themes

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie