Strona Główna Linki Galeria Kwiecień 25 2014 04:23:53
Nawigacja
Strona Główna
Linki
Galeria
Szukaj
Ulgi dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością i ich opiekunów
Warto zobaczyć !
Wydarzenia
"Przyjaciel Dziecka"
O stowarzyszeniu
Kontakt
Statut
Sprawozdanie merytoryczne 2011
Sprawozdanie finansowe 2011
Sprawozdanie finansowe 2012
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 63
Najnowszy Użytkownik: Anitagold
Nasza strona
W grudniu 2008 zarejestrowano STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ DZIECI I  MŁODZIEŻY Z CUKRZYCĄ
siedziba w KALISZU  ul. Górnośląska 56, I p,  e-mail : spdimzc@gmail.com
Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego.Działamy na rzecz dzieci i młodzieży chorych na cukrzycę.

Wspieramy i edukujemy dzieci i ich rodziców  aby z tą przewlekłą chorobą mogli w miarę normalnie żyć. Edukujemy z zakresu cukrzycy: dzieci, nauczycieli, pielęgniarki w szkołach i przedszkolach. Organizujemy dla dzieci wyjazdy, zabawy, konkursy, marsze. Służymy radą i informacją.

                         Można pomóc nam - raz w roku darując  

logologo swojego podatku dochodowego.
 
logoKRS 0000319244


Mamy własne konto :

Bank Zachodni WBK S.A numer konta 42 1090 1128 0000 0001 1507 3491

 


 Przekaż nam 1% podatku

 

 Klikając na serce, pobierz program służący do rozliczania PITów.

Możesz również wypełnić PIT online

logo

www.programy-format.pl.


Poradnia Diabetologiczna w Kaliszu ul. Poznańska nr. tel. 62 7651236. Lekarz : pani doktor Alicja Smorawińska.                                                                           Zarząd SPDIMZC

Darmowy program do zczytywania pomiarów

Uwaga !

Kochani !

Na stronie Bayer Diabetes mozna pobrać za darmo program do zczytywania pomiarów z glukometru firmy Bayer. Glukometr należy połączyć z komputerem za pomocą kabla Bayer USB/ dostępny w sklepie Bayer Diabetes/.

Poniżej podajemy adres strony internetowej.

Bayer Diabetes Care - Oprogramowanie GlucoContro Home

oraz

Regulamin Akcji promocyjnej Bayer Diabetes

 

Zarząd Stowarzyszenia

Projekt wojewody Wielkopolskiego
Newsy

 

   logo           Informujemy Państwa,

iż Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Kaliszu  w konkursie ogłoszonym przez Wojewodę Wielkopolskiego , w zakresie działania na rzecz poprawy jakości życia osób długotrwale i przewlekle chorych  oraz osób niepełnosprawnych, 

pozyskało środki w wysokości  6500zł 
na przeprowadzenie zadania  „ Edukacja diabetologiczna,  wsparcie psychologiczne i społeczne pomocą dla dzieci i młodzieży chorych na cukrzycę.

Realizacja zadania ma na celu pomóc osobom chorym na cukrzycę w dobrym leczeniu choroby i w codziennym, aktywnym życiu społecznym.  Wiąże się to: z posiadaniem odpowiedniej wiedzy o chorobie i zasadach jej leczenia, z regularną rzetelną samokontrolą i akceptacją faktu życia ze schorzeniem  przewlekłym, nieuleczalnym.

Zadanie kierujemy do środowiska związanego z tematem „cukrzyca  typu 1 u dzieci i młodzieży” głównie z terenu powiatów Południowej Wielkopolski, a w miarę zgłaszanych potrzeb z całego Województwa Wielkopolskiego:

-  dzieci i młodzieży chorych na cukrzycę typu 1 oraz ich rodziców i rodzin

- do placówek oświatowych - nauczycieli, pedagogów, pielęgniarek szkolnych, rodziców dzieci zdrowych,  poradni  psychologiczno  – pedagogicznych.

-  do grup rówieśniczych chorujących na cukrzycę typu 1 dzieci, młodzieży

Zadanie będzie polegało na  prowadzeniu przez cały okres jego realizacji różnych form zajęć  (szkolenia indywidualne i grupowe,  wykłady, prezentacje multimedialne, warsztaty) o bardzo szerokiej tematyce,  w dziedzinach:

-  edukacji diabetologicznej 

-  pomocy  psychologicznej  - 

-  wsparcia społecznego w formie:

                     szkoleń w placówkach oświatowych   -   dla grup w/w dorosłych odbiorców

                     szkoleń w placówkach oświatowych   -  dla grup rówieśniczych

Projekt realizowany będzie w okresie od maja do grudnia 2014 roku.

 Prosimy o zgłaszanie potrzeb w/w zakresie.

                                                                           Prezes Stowarzyszenia

                                                       Elżbieta Świtaj

Wielkanoc 2014
Newsy

Wielkanoc

Diabetyk w kwietniu
Newsy


DRODZY CZYTELNICY

okladka Przed nami wyjątkowy czas - święta kojarzone z nadzieją, odrodzeniem, zwycięstwem ducha nad materią. Zachęcamy więc, aby okres ten oraz sprzyjającą, miejmy nadzieję, aurę wykorzystać w batalii o sprawniejsze ciało i lepsze zdrowie.

Wiosna to idealny moment, aby wkroczyć na ścieżkę zdrowia. Pozytywne zmiany proponujemy zacząć od zastosowania właściwej diety.

Chcąc Was wesprzeć w staraniach o zdrowie, przygotowaliśmy bardzo pomocne artykuły: Wielkanocny stoliczku nakryj się, Wiosenna dieta, Indeks glikemiczny przy zaburzeniach lipidowych. Znajdziecie w nich mnóstwo praktycznych porad i merytorycznych informacji.

Równocześnie warto wdrożyć jakiś sensowny plan aktywności fizycznej. Na początek wystarczą spacery - codziennie po minimum 30 minut.

Osoby chcące ćwiczyć intensywniej zachęcamy do lektury tekstu Kobieta z cukrzycą na siłowni - wskazówki w nim zawarte są na tyle uniwersalne, że panowie na pewno też skorzystają z wiedzy w nim zawartej.

W numerze kwietniowym podpowiadamy też, jak poradzić sobie z przesileniem wiosennym, jeśli takowe nam się przydarzy, jak dawkować insulinę do posiłku (węglowodany), zaś w rubryce "Zadbaj o siebie" prezentujemy jeden ze sposobów umożliwiających odnalezienie równowagi w życiu (w sferach psychicznej, fizycznej i duchowej).

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy naszym Czytelnikom wytrwałości i systematyczności w działaniach zmierzających do poprawy stanu zdrowia, jak najlepszych glikemii po świątecznym smakowaniu potraw, a przede wszystkim radosnej atmosfery i wewnętrznego spokoju.

Odbiór kart podarunkowych i edukacja diabetologiczna .
Newsy

Kochani !

Informujemy, że wszystkie osoby, które złożyły Oświadczenie do projektu :

logo


"Razem możemy więcej”
ogłoszonego przez Fundację Dbam o Zdrowie, zostały zakwalifikowane do otrzymania kart podarunkowych umożliwiających zakupienie leków, insuliny i pasków testowych w sieci aptek Dbam o Zdrowie.

Koniecznym warunkiem odebrania kart jest udział w edukacji diabetologicznej. Uczestniczyć w edukacji i odebrać karty można w dwóch terminach :
15 kwietnia 2014 roku o godz. 1800                                                                                           w siedzibie Stowarzyszenia w Kaliszu przy ul. Górnośląskiej 56  I piętro
lub

23 kwietnia 2014 roku o godz. 1000
   w siedzibie Stowarzyszenia w Kaliszu przy ul.Górnośląskiej 56  I piętro.

 logo

Lista aptek      logo            - Wielkopolska

Chodzież (1)

Czarnków (1)

Gniezno (2)

Gołańcz (1)

Grzegorzew (1)

Jarocin (1)

Jastrowie (1)

Kalisz (2)

Kłodawa (1)

Koło (1)

Konin (2)

Kościan (5)

Książ Wielkopolski (1)

Leszno (2)

Lwówek (1)

Oborniki (4)

Ostrów Wielkopolski (2)

Piła (5)

Pleszew (2)

Poznań (13)

Przemęt (1)

Rawicz (1)

Rokietnica (1)

Siekierki Wielkie (1)

Słupca (1)

Szamotuły (1)

Ślesin (1)

Śrem (2)

Środa Wielkopolska (2)

Trzemeszno (1)

Wieleń (1)

Włoszakowice (1)

Wolsztyn (1)

Września (1)

Zagórów (1)

 logo

Fundacja „Dbam o Zdrowie” już po raz trzeci nagrodziła grantami najlepsze projekty niwelujące bariery w dostępie do leków. Organizacje społeczne z całej Polski otrzymały łącznie 1 milion złotych. Do tegorocznej, trzeciej już edycji Konkursu Grantowego RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! przystąpiło 96 fundacji i stowarzyszeń, a wnioskowana kwota grantów aż dwukrotnie przekraczała pulę środków przeznaczonych na ten rok. Komisja konkursowa, która obradowała pod koniec lutego zdecydowała o wsparciu 71 projektów.

Także tradycją stało się coroczne spotkanie z Laureatami konkursu w Łodzi, które odbyło się 13 marca 2014 r. Tym razem miało ono miejsce w pięknych pofabrycznych wnętrzach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, dzięki gościnności Dyrektora Muzeum, Pana Marcina Oko, który przedstawił zaproszonym gościom krótką historię Białej Fabryki, a tym samym rozwoju Łodzi. Podczas spotkania odbyło się uroczyste podpisanie umów oraz wręczenie pamiątkowych czeków z przyznanym organizacji grantem.

Konkurs Grantowy RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! co roku skierowany jest do organizacji pozarządowych, tj. fundacji, stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej. Dzięki wspólnie utworzonym projektom ich beneficjenci otrzymają stałe wsparcie w zakupie leków i środków medycznych. W ramach Konkursu Fundacja „Dbam o Zdrowie” dofinansowuje ogólnopolskie lub lokalne projekty, które obejmują działania mające na celu uświadomienie problemu społecznego, jakim są bariery w dostępie do leków oraz w sposób bezpośredni wspierają osoby najbardziej potrzebujące. Projekty konkursowe ukierunkowane są na pomoc osobom zagrożonych wykluczeniem społecznym – przewlekle lub ciężko chorym, dzieciom, osobom samotnym, starszym, bezrobotnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej, których nie stać na zakup niezbędnych do kontynuowania leczenia leków oraz innych środków medycznych.

Zdjęcia z uroczystości w Łodzi dostępne są pod poniższym linkiem (proszę skopiować adres do okna przeglądarki lub kliknąć tutaj ).
https://www.dropbox.com/sh/bz5t3e3rsxiln82/EyFAnifPaQ

 

Oczekujemy !
Zarząd Stowarzyszenia
Elżbieta Świtaj

IV Turniej Piłki Nożnej Radom 2014
Newsy

 

Uwaga !!!

Informujemy, że tegoroczny TURNIEJ  DZIECI  W  PIŁCE  NOŻNEJ  w  RADOMIU DLA DIABETYKÓW odbędzie się od 13 do 15 czerwca 2014 roku.

Zapraszamy dzieci od lat 8 z opiekunami oraz nastolatków i młodzież lubiących ruch i dobrą zabawę.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się na e-maila: spdimzc@gmail.com lub telefonicznie na nr. 536860953.

Odpłatność za transport, pobyt, wyżywienie wynosi 60 zł od osoby.O innych szczegółach, między innymi o godz. wyjazdu i powrotu, poinformujemy w terminie późniejszym. 

Prezes Stowarzyszenia
Elżbieta Świtaj

Majowy wypoczynek 2014
Newsy

 

Kochani ! Zapraszamy na wyjazd majowy !

W dniach od 1 do 3 maja 2014 / czwartek, piątek, sobota/ Stowarzyszenie organizuje wyjazd rekreacyjno-edukacyjny do Żerkowa. Wypoczynek zaplanowany jest w  OK i R  Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym przy ul. Jarocińskiej 35  w Żerkowie.www.mct.zerkow.pl 

W wypoczynku uczestniczyć może chore dziecko na cukrzycę  z rodzicem lub opiekunem.
 Szczególnie zapraszamy dzieci, które niedawno zachorowały oraz  te ,które nie były z nami na żadnym wyjeździe.

Dojazd do Żerkowa na własny koszt na godzinę 10 00 dnia 1 maja, powrót również własnym transportem w godzinach wieczornych w dniu 3 maja.

Odpłatność za pobyt wynosi 80 zł od osoby. Wpłaty prosimy przekazywać na konto Stowarzyszenia Nr Konta  42 1090 1128 0000 0001 1507 3491 z dopiskiem :” wyjazd Żerków”

Zgłoszenia  przyjmuje  telefonicznie  Agnieszka Głuchowska nr tel. 506620563 lub  na e-maila spdimzc@gmail.com  do dnia  26 kwietnia 2014.

W trakcie będzie edukacja diabetologiczna i spotkanie z psychologiem.

Prosimy o zabranie ze sobą insuliny,penów, glukometrów, pasków, glukagonu, wkłuć itp., oraz cukrów prostych / glukoza, soki/ potrzebnych do dobrego funkcjonowania dziecka.

Prezes Stowarzyszenia
Elżbieta Świtaj

Walne Zebranie-sprawozdanie.
Newsy


Dnia 22 marca 2014 odbyło się Walne Zebranie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Kaliszu.

O godz. 15 30 Walne Zebranie rozpoczęła ,  wszystkich witając,  Prezes Stowarzyszenia Elżbieta Świtaj. Następnie przedstawiła porządek zebrania, które w dalszej części poprowadziła pani Elżbieta Dębska, sekretarzem zebrania została Jadwiga Secler, w Komisji Skrutacyjnej zasiadły: Beata Bystra i Mirela Frączek.

Po przedstawieniu sprawozdań przez Prezes Stowarzyszenia, Skarbnika oraz Przedstawiciela Komisji Rewizyjnej przystąpiono do podjęcia Uchwał dotyczących w/w sprawozdań.

Pani Prezes  podsumowała również pracę i cały dorobek  ostatnich pięciu lat swojej kadencji i pozostałych członków Zarządu.

Ze względu na zakończenie działalności Kadencji całego Zarządu, następnym punktem był wybór nowego Prezesa SPDiMzC oraz pozostałych członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej.

Drogą jawnego głosowania Prezesem została ponownie pani Elżbieta Świtaj przy całkowitej aprobacie wszystkich zgromadzonych, gratulujemy! W Zarządzie znalazły się również: Agnieszka Głuchowska, Mirosława Drużbiak, Agnieszka Skitek, Jadwiga Secler.
Do Komisji Rewizyjnej zostały wybrane : Danuta Bródka, Aneta Strzałka ,Ewa Kluszczyńska. Życzymy owocnej pracy z korzyścią dla wszystkich członków Stowarzyszenia.

Na zakończenie Prezes Ela Świtaj oraz prowadząca Ela Dębska podziękowały wszystkim zgromadzonym, zapewniły, że zawsze można zwrócić się do naszego Stowarzyszenia w każdej  sprawie,  której Stowarzyszenie postara się zaradzić niosąc pomoc, poradę, informację .

Na tym Walne Zebranie zostało zakończone.

Prezes SPDiMzC
Elzbieta Świtaj

Czek od Banku BZ WBK-Aviva
Newsy W ramach programu BZ WBK Liga Charytatywna nasze Stowarzyszenie, już po raz drugi, otrzymało czek na kwotę 4 530 zł od Dyrekcji Kaliskiego Oddziału Banku BZ WBK - Aviva z  przeznaczeniem na działalność statutową.

Liga Charytatywna jest akcją stworzoną z myślą o organizacjach pożytku publicznego, pracujących na co dzień z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych, ubogich, z dziećmi chorymi.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji Kaliskiego Oddziału Banku BZ WBK- Aviva !

Czek wręczono na ręce pani Prezes Elżbiety Świtaj.

Zarząd Stowarzyszenia
P. Elżbieta Świtaj

Rozpoczęcie realizacji projektu "Nastolatek z cukrzycą w grupie rówieśniczej"


Z inicjatywy

Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Kaliszu rozpoczyna się realizacja projektu Urzędu Miasta Kalisza Wydz. Spraw Społecznych „Nastolatek z cukrzycą w grupie rówieśniczej".

Chcemy przybliżyć  rówieśnikom chorego nastolatka problem cukrzycy typu 1 . Pokazać jego życie codzienne i zmagania z chorobą. Nauczyć rówieśników jak można  pomóc  choremu koledze lub koleżance podczas hipoglikemii i w innych sytuacjach spowodowanych przez chorobę.

Program dotyczy głównie II klas szkół ponadgimnazjalnych , będziemy realizować go w 11 szkołach w Kaliszu. Wykłady poprowadzi pani Elżbieta Dębska.

Zarząd Stowarzyszenia
Prezes Elżbieta Świtaj

Strona 1 z 13 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie